5. juuli 1998 kell 22:00

Volvo ja VW salaläbirääkimised

Volkswageni kontserni juht Ferdinand Piech ja Volvo tegevdirektor Leif Johansson kinnitasid oma kohtumist Göteborgis, kuid ei soostunud jutuajamist avalikustama. Volvo pressiesindaja teatas, et kohtumine puudutas juba olemasolevat diiselmootorite tootmise alast koostööd.

Pärast selle teate ilmumist kerkis Stockholmi börsil Volvo aktsia 8%, mis tähendas firma börsiväärtuse kasvu 12,8 mld Eesti krooni võrra, ja Volkswageni aktsia Frankfurdi börsil 5%.

Analüütikud siiski eriti ei usu kahe firma ühinemisse, küll aga peavad võimalikuks nende tihedamat koostööd detailide ja veoautode tootmisel. Londoni analüütik Karl Ludvigsen peab loogiliseks, et pärast seda, kui Volkswageni läbirääkimised Scaniaga ummikusse jooksid, on see pöördunud Volvo poole.

Volvo juhtkond on avalikult teatanud, et firma vajab suurt koostööpartnerit, kuna ta on sõiduautode turul vaid väike ni?itootja. Volvo tegevdirektor Leif Johansson on avalikult öelnud, et Volvo tugevuseks ei ole mitte sõiduautode tootmine, vaid veoautode, busside ja ehitusmasinate valmistamine, mis moodustavad 47% firma kogukäibest.

Kuna Volkswagenit huvitab just veoautotootmine, siis on tema huvi Volvo vastu üsna loogiline. Kuid teisest küljest on ka tema sõiduautod teist tüüpi kui Volvo omad. DI-KL-ÄP

Hetkel kuum