7. juuli 1998 kell 22:00

Ameerikasse Eestis olematu telefoniga

«Minu teada Eestis praegu GSM-1900 sagedusel töötavat telefoni osta ei saa,» lausus ASi Eesti Mobiiltelefon (EMT) arendusjuht Kulno Keskküla. «Ehk toob mõni EMT edasimüüja uued telefonid turule,» lisas ta.

Keskküla sõnul maksab GSM-1900 sagedusel töötav telefon 6000--8000 krooni. «Samas on võimalik Ühendriikides ka telefoni rentida,» ütles ta.

Praegu on EMT klientidel võimalik kasutada vaid ühe USA operaatorfirma teenuseid. «Kogu Ühendriikide territooriumi ei õnnestu meil levialaga katta ka operaatorfirmade lisandumisel, kuid suuremates linnades saab küll rääkida,» sõnas Keskküla.

«Loodetavasti kasutab uut roaming-teenust pidevalt vähemalt kümme inimest,» lisas ta.

EMT klientidele USAs kasutada oleva operaatorfirma Omnipoint leviala hõlmab suurematest linnadest New Yorki, New Jerseyt, Philadelphiat, Miamit, Bostonit, New Hampshire'i ja Los Angelese luksusrajoone. Kõneminuti hind on kohalikel kõnedel 12,8 krooni ja Eestisse helistades 57,9 krooni. Omnipointi võrgus vastuvõetud kõne maksab 32 krooni minut.

Paar korda aastas USAd külastav Pindi Investi juhataja Rein Kilk arvas, et roaming USAs väga populaarseks ei saa. «Kõne on liiga kallis, ratsionaalsem on kohapeal endale uus mobiiltelefonikaart teha,» ütles Kilk.

«Arvan, et uuel teenusel on reklaami mõttes suurem tähendus kui praktikas, mina seda kasutama ei hakka,» sõnas Kilk.

USA on 52. riik, kus on võimalik kasutada EMT GSM-kaarti.

Hetkel kuum