Luksus kutsub kulutama

15. juuli 1998, 00:00

Eesti mereturismi as- sotsiatsiooni tegevdirektor Helle Hallika ütleb, et purjejahte rendivad Eestis peamiselt kohalikud elanikud, klientuur sõltub ilmast. Kuigi klientide vähesuse üle kurta ei saa, oli eelmisel aastal huvilisi oluliselt rohkem, väidab Hallika HV Mereturismi OÜ andmetele tuginedes.

Jahtide rendihinnast Hallika rääkida ei taha. Ta ütleb aga, et nädalaajane merereis kümme inimest mahutava jahiga on ühele inimesele odavam kui turismireis Küprosele.

Hallika lisab, et Eesti inimesed pole veel harjunud, et meri on kõigile soovijatele avatud ja kätkeb endas aktiivsemat ja lõõgastavamat puhkust kui ükskõik milline muu puhkusereis.

Olümpia hotelli tegevdirektor Bernhard Löew, kelle algatusel hotell eelmi- sest nädalast limusiiniteenust pakub, on veendunud, et igal inimesel on vajadus ja õigus ennast hästi tunda ning elu nautida. «Kes ostab uue luksusauto, kes rendib väikelennuki Itaaliasse ooperisse sõitmiseks või veedab paarinädalase unustamatu puhkuse jahil seilates,» loetleb varem Moskvas töötanud sakslasest hotellidirektor elu nautimise võimalusi.

Hotelli renditav helevalge üheksa meetri pikkune Lincoln Towncar pakub suurepärase võimaluse Tallinnas tähelepanu keskpunkti sattuda. Löewi hinnangul on äriklassi klientide kõrvale tekkimas rohkem meelelahutust ja eksklusiivseid teenuseid nõudev kliendirühm. Tema arvates on Eestis piisavalt inimesi, kes on nõus limusiinis istutud tunni eest maksma üle 1000 krooni. Bensiini hind on teenuse hinnas.

Läinud pühapäeval võis limusiini näha sõitmas Pirital edasi-tagasi piki mereäärset teed. Broneeringuid on tehtud pulmasõitudeks ja ärikohtumisteks, kinnitab Löew. «Miks mitte aga selle autoga näiteks naisele ja uuele ilmakodanikule sünnitusmajja vastu minna või perega mereäärsele piknikule sõita,» leiab ta.

ASi Beeta Invest juhatuse esimees Martin Kruus arvab, et perekondlike sündmuste meeldejäävamaks muutmiseks ja nende pidulikkuse rõhutamiseks sobib limusiini rentida küll. «Kallis ta ju on, aga erilistel puhkudel võib seda endale lubada,» ütleb ta.

Limusiini põhivarustuse hulka kuulub rikkalik minibaar ja televiisor. Reisijatel on ka video vaatamise võimalus. «Kõik inimesed ei soovi reisi ajal aknast avanevat vaadet nautida,» põhjendab Bernhard Löew.

Kui limusiiniteenus ennast õigustab, on hotellil kavas rentida ka teine auto, seekord must, äri- ja esindussõitudeks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing