16. juuli 1998 kell 22:00

Pärnu Ooper on aastate jooksul toonud vaataja ette värvikaid muusikalavastusi, mille publikumenu on andnud innustust uueks suveprojektiks. Kes nädalavahetusel toimuvale veefestivalile Watergate vaheldust otsib, minge vabaõhuetendusele! Vaid kolmel õhtul saab Rein Laose lavastuses näha Richard Straussi ühevaatuselist tragöödiat «Elektra». Osatäitjaid on nii meilt kui Soomest. Nimikangelannat kehastab Aita Kriik, teistes osades Eda Zahharov, Pille Lill, Rauno Elp. Kaastegev on Pärnu Ooperi koor ja Pärnu vanalinna põhikooli õpilased.

Juba kuuendat korda seavad tuhanded eestlased, kes peavad lugu rahvamuusikast ning vabast ja lõõgastavast õhkkonnast mõnusate kaaslaste seltsis, sammud Viljandi pärimusmuusika festivalile. Korraldajate andmeil külastas möödunud aastal festivali koguni 12 000 huvilist.

Seekordsel festivalil on üle 30 esineja, kes rõõmustavad kuulajaid eri kontserdipaigus üle linna nii vabas õhus kui intiimsemas meeleolus väiksemates ruumides. Külalisesinejaid on Soomest, Ungarist, Põhja-Iirimaalt, Venemaalt, Belgiast. Loomulikult on kohal ka meie paremik Väikeste Lõõtspillide Ühingust ja Untsakatest setu laulunaisteni. Pidutseda saab hommikuni, sest tegutseb ööklubi.

Kel Tallinnas tööasju ajades veidigi aega üle jääb, neil tasub põigata Vaala, Raatuse ja Kastellaani galeriisse ning Rotermanni soolalattu, kus on väljas meie tuntud kunstnike eriilmeline maalilooming. Tööde valiku kriteeriumiks oli nende tase, olgu tegemist klassikalise või intrigeeriva käsitluslaadiga.

Alles see oli, kui maailmakuulsa hispaania lauljatari Montserrat Caballé kontsert pidi publiku kiiduavaldustest Estonia kontserdisaalil katuse pealt tõstma. Nüüd on ta tütre Montserrat Martiga taas Eestis, et anda seekord vabaõhukontsert Tartus. Dirigeerib nagu eelmiselgi korral José Maria Collado. Kaastegev on Estonia ooperikoor ja orkester. Kirevas kavas kõlavad tuntud ooperiaariad kõrvuti Vangelise muusikaga.

Hetkel kuum