16. juuli 1998 kell 22:00

Balti turud jõudsid tippu

Viimaste päevade kiire tõus Riia börsil jätkus ka neljapäeval, kuid õhtupoolikul tekkinud kasumivõtt kärpis lõppresultaati märkimisväärselt. Maaklerite arvates peaks IMFi poolt Venemaale osutatav abi sisendama turgule piisavalt optimismi hoidmaks hindu tugevatena ka järgmisel nädalal. Kauplemiskäive kasvas, mis oli põhiliselt tingitud investorite huvist Unibanka vastu. Unibanka jäi peale õhtust kasumivõttu nulli peale, Staburadze aga langes 9 santiimi võrra, olles eelnevatel päevadel näidanud tugevat tõusu.

Vilniuse börsil püsis neljapäeval tähelepanu keskmes Vilniuse Pank, tõustes enam kui 9%. Maaklerid pidasid selle põhjuseks panga väga häid poolaastatulemusi. Ka Hermis, samuti teised põhinimekirja aktsiad peale Roki?kise tõusid pisut. Kõige enam kaubeldi siiski lisanimekirja õlletootja Svytyrysega mis 1,39% võrra langes

Vene aktsiaturgudel tuli eile pärast keni tõusupäevi taas langus, kui juba hommikupoolikul usinalt kasumit võtma asuti. Maksukoodeksi üldosa läbiminek duuma hommikupoolsel istungil tekitas lootusi, et edu jätkudes tekib taas ostuhuvi ning turg tugevneb, kuid seekord soovunelmad ei täitunud ja RTS-indeks kaotas enam kui neli protsenti suhteliselt tagasihoidliku kauplemiskäibe juures. See oli vähemalt osaliselt tingitud duuma vastuhakust maksuseaduste paketi ühele põhipunktile -- maamaksu ja käibemaksu kehtestamisele, mis lükati esialgu tagasi.

USA aktsiaturud liikusid kolmapäeval eri suundades. Dow kannatas kerge kasumivõtu all, kaotades 11 punkti, kuna aga Nasdaqi tehnoloogiaaktsiad tõusid kuuendale järjestikusele rekordtasemele. Enamik aktiivsusest keskendus taas mõlemal turul käputäie suuremate nimede ümber (Kodak, Caterpillar, Intel, AT&T), mis mõningates analüütikutes tekitab juba ärevust. Inteli positiivsed poolaastatulemused olid siiski kõigile suureks kergenduseks.

Hetkel kuum