23. juuli 1998 kell 22:00

Vene turul võeti 7% kasumit

Riia börsi kauplemiskäive kuivas neljapäeval taas kokku, jäädes koguni allapoole 100 000 lati piiri ning madalaimale tasemele maikuust saadik. Enim kaubeldi Staburadze aktsiatega. Suurematest tugevnesid napilt Unibanka ja RTF, ülejäänud aktsiad langesid minimaalse käibe juures. Maaklerid loodavad, et tänane kauplemissessioon tuleb elavam, kuivõrd esmaspäev on poolaastatulemuste avaldamise tähtaeg ning see peaks turule tooma huvitavat informatsiooni.

Leedu börsisüsteem näitas taas oma kurioossemat poolt. Hommikuse hinnafikseeringu käigus tõusis Roki?kise hind 10%, ilma et ainuski aktsia oleks omanikku vahetanud. Kuna aktsia jäi nullipoisiks ka edaspidi, see hind püsis ning tulemusena kergitas põhinimekirja indeksit veidi enam kui punkti võrra. Ülejäänud põhinimekirja aktsiad peale Snaige langesid, samuti ka lisanimekiri. Kauplemiskäive oli arvestatav: Vilniuse pank, Leedu Energia ja Svytyrys olid kõik aktiivselt kaubeldud.

Vene RTS-süsteemis jätkasid aktsiate hinnad ka neljapäeval langust. Maaklerite sõnul pole küll langusel mingit pistmist IMFi antud laenutran?ee kärpimisega, ent seitsmeprotsendilise börsilanguse kvalifitseerimine vaid kasumivõtuks kõlab veidi kummaliselt. Arvestades suhtelist uudistepuudust turul, pole siiski põhjust oletada, et turg langeks allapoole seniseid miinimume. Seetõttu võib lähipäevadel oodata uut hinnatõusu.

Kesknädal tõi USA turgudele kehvemaid uudiseid. Greenspani kõne ei osutunudki nii positiivseks ja uudistevaeseks, vaid ähvardas aktsiaturge mastaapse korrektsiooni vältimatusega. Seejärel teatasid mitmed suured tegijad oma majandustulemuste langemisest allapoole analüütikute ennustusi. Nende hulgas olid Hewlett-Packard, Disney ja Computer Associates International. See kõik andis investoritele hea põhjenduse kasumivõtuks kõigil rinnetel.

Hetkel kuum