26. juuli 1998 kell 22:00

K. Obuchi saab uueks peaministriks

Jaapani endine välisminister Keizo Obuchi saavutas liberaaldemokraatliku partei esimehe valimistel ülekaaluka võidu ning peaks saama riigi uueks peaministriks. Kuigi Obuchi oli valuutaturgudel kolmest kandidaadist vähim soositud, ei avaldanud valimistulemused jeeni kursile kuigi suurt mõju. Vahetult pärast hääletustulemuste teatavaks saamist tõusis dollari kurss 141,65 jeenini, langes aga peagi taas viimaste päevade harjumuspärasele tasemele -- 140,5 jeeni dollar. Turud olid Obuchi võimaliku valimistulemusega juba arvestanud ning suuremad liikumised oleksid toimunud ilmselt siis, kui võitnud oleks keegi tema konkurentidest. Diilerid asusid hoopis dollarit müüma jeeni vastu, arvestades asjaoluga, et poliitiline lahendus on nüüdseks saabunud ning pidades silmas võimalikke sündmusi lähipäevil.

Sel nädalal jälgitakse hoolikalt kabineti moodustamist ja eriti rahandusministri kandidaati. Finantsturud loodavad, et ministriks saab veteranpoliitik Seiroku Kajiyama. Takistuseks võib talle saada asjaolu, et kandideerides partei liidri ametikohale rikkus Kajiyama kirjutamata reegleid.

Väga suurt dollari rallit ei ole ilmselt oodata ka kabineti kõige halvema koosseisu puhuks ning dollari ülemiseks vastupanupiiriks jääb 142 jeeni. Niipea kui USD läheneb sellele tasemele, asutakse arvatavasti dollaripositsioone realiseerima, sest vastasel korral võib sekkuda keskpank (või pangad).

Saksa marga suhtes liikus dollar samuti suhteliselt kitsas kursivahemikus. Reede õhtul oli USD kurss 1,778 DEMi (14,224 krooni).

Hetkel kuum