28. juuli 1998 kell 22:00

Forekspank suurendab aktsiakapitali

?veitsi pank sai esindaja panga nõukokku

Forekspanga finantsteenistuse arvestuse kohaselt on panga kasvu tagamiseks ja Eesti Panga uute normatiivide järgimiseks piisav suurendada omakapitali 60 miljoni krooni ulatuses. Kevadisel korralisel üldkoosolekul andsid aktsionärid nõukogule volitused 1,5 miljoni aktsia emiteerimiseks.

Forekspanga finantsdirektor Tanel Tuusis ütles, et kui juuni lõpus oli Forekspanga kapitali adekvaatsus 11,9%, siis Eesti Panga kehtestatud uute normatiivide järgi väheneb see näitaja kriitiliselt praegu nõutud 10% piirini. Forekspanga juhatuse esimehe Ivar Luki sõnul hakkaks selline olukord kammitsema panga arengut ja laenutegevust tuleks piirata.

Aktsiaemissiooni korraldaja on Uebersee pank, kes valib välja potentsiaalsed investorid, kelle vahel Forekspanga nõukogu teeb valiku. Nõukogu tagab ka seniste väikeaktsionäride kaitse, kinnitas Lukk.

Forekspanga nõukogu 16. juuli otsuse kohaselt ei tohi emiteeritavate aktsiate hind olla madalam kui 43 krooni, mis on sisuliselt aktsiate raamatupidamisväärtus. Juhatuse ettepanekul otsustasid aktsionärid siduda emiteeritavate aktsiate hinna aktsiahinnaga Tallinna väärtpaberibörsil. Aktsionäride otsuse kohaselt ei tohi aktsiahind emissioonis olla madalam kui lõpliku hinna määramisele eelnenud kümne börsipäeva sulgemishindade aritmeetiline keskmine.

Aktsionärid otsustasid rahuldada nõukogu liikme Raivo Küti tagasiastumispalve ja valisid nõukogu uueks liikmeks Uebersee finants- ja aktsiaturgude juhi ja juhatuse liikme Peter Wildi.

Forekspanga nõukogu esimees Rein Usin ütles, et Uebersee pank tegi ettepaneku oma esindaja nõukokku valimiseks, et tagada ?veitsi panga klientidest Forekspanga aktsionäride huve. ?veitsi pangale kuulub 3,5% ja panga klientidele 34% Forekspanga aktsiakapitalist.

Hetkel kuum