4. august 1998 kell 22:00

Surfifännid sõitsid maratoni

Surfamine on elustiil. Merel oled ainult sina ja laud ja loodus. Iga kord pead end proovile panema. Kas saad hakkama või mitte. Mida rängemad tingimused, seda enam eraldub adrenaliini ja seda suurem on rahulolu eneseületamisest, kirjeldab purjelauaga sõitmise võlu Eesti purjelaualiidu president ja HF Kapitali ASi juhataja Margus Uudam.

Eelmisel nädalavahetusel peeti purjelaudurite traditsiooniline Aegna maraton, mis kuulub Eesti purjelaualiidu edetabelivõistluste hulka.

Täispika maratoni läbijatel tuli sõita Aegna saareni ja tagasi. Lühema distantsi kasuks otsustajad pidid surfama betoontankerini ja tagasi.

Purjelaualiidu juhatuse liikme Tarmo Käosaare sõnul on maratoni rekord 37 minutit. Väljaspool võistlusi on distants läbitud isegi kümme minutit kiiremini. Seda ideaalsetel tingimustel.

Laupäevased tingimused olid ideaalist kaugel ja esimene fini?eerija jõudis tagasi tund ja 46 minutit pärast starti. Võitjaks osutus lätlane Ansis Dale, kes võitis ka esimese maratoni. Millal see esimene täpselt toimus, ei suudetud meenutada. Korraldajaks oli toona Paap Kõlar ja aastaks 1988 või 1989.

Meie meeste meelehärmiks võttis teise koha tema kaaslanna Vita Matise. Kuigi kadedusnoote ei kõlanudki, pigem oli see tunnustus, mis ka vanu tegijaid ohkama pani.

Mõnedki võistlejad eksisid ja võtsid kursi Naissaarele. Hansapank Marketsi direktor Rain Lõhmus, kes maratoni esimest korda ette võttis, ei paistnud sellest küll häiritud olevat. «Vaatasin, et üks läheb ees. Sõitsin järele. Alles hiljem tuli välja, et polegi õige saar.»

Beeta Investi juhatuse esimees Martin Kruus on samuti rahul. «Mõnus on sõita, eriti kui välja ka tuleb.»

Täispika maratoni sõitis läbi 47 võistlejat, lühikese distantsi 13.

Viimane võistleja saabus fini?isse enne kella kümmet õhtul ehk 9 tundi ja 50 minutit pärast starti. Tema oli vahepeal Naissaarel oma asukohta küsimas käinud.

Hetkel kuum