6. august 1998 kell 22:00

Eesti vilja müük ei edene

Riigi Viljasalv loodab enne uudsevilja varumist plaanitud koguse vilja siiski ära müüa, sest tulemas on veel paar viljaoksjonit.

«Oleme müügiga plaanitust poole võrra maas,» ütles ASi Eesti Viljasalv juhataja Ago Soots. «Tööstused eelistavad kohaliku teravilja asemel osta jahu näiteks Saksamaalt.»

Eesti Viljasalv on praeguseks müünud kavandatut 20 000 tonnist viljast vähem kui poole. Ligi 20 tonni vilja plaanib Viljasalv osta ka sel sügisel riigireservi. «Kui aga vana vilja maha müüa ei õnnestu, peame uudsevilja vähem kokku ostma,» ütles Soots. Eesti Viljasalves on pidevalt reservis umbes 50 000 tonni nisu ja rukist.

ASi Keila Terko ostujuht Merle Olev ütles, et Keila Terko on ostnud vilja jahvatamiseks Riigi Viljasalvelt, kuid mitte viimase poole aasta jooksul.

«Kodumaisel jahul pole turgu ja sellepärast ei saa ka meie täisvõimsusega töötada,» ütles Olev.

ASi Leibur müügidirektor Heikki Põhi ütles, et Leibur ostab rukkijahu kohalikelt tootjatelt, kuid nisujahu tuleb Soomest, sest Soome jahu on märksa kvaliteetsem kui Eestis toodetud nisujahu.

Harjumaa teraviljakasvataja Arnold Põldmäe ütles, et sel aastal on teraviljahinnad veerandi võrra madalamad kui mullu. Riigi Viljasalve pakutav hind on aastaga langenud 10%, ent ta ostab talumeestelt vilja kokku väikekogustes. Põldmäe müüb oma prognoositavast tuhandetonnisest viljasaagist Riigi Viljasalvele 100 t.

Hetkel kuum