• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Alates sellest nädalast töötab Hansapanga pearaamatupidajana panga suuraktsionär, nõukogu liige ja juhatuse esimehe Jüri Mõisa abikaasa Tiina Mõis.
  Pank sõlmis Mõisaga aastase tähtajalise lepingu.
  Algul tegi Hansapank pakkumise pearaamatupidaja kohale asumiseks endise Hoiupanga pearaamatupidajale Juta Maarile, kuid viimane keeldus ja lahkus pangast omal soovil, ütles panga pressiesindaja. BNS
  Tallinna linnakohus algatas reedel pankrotimenetluse Ekspress Grupile kuuluva kioskiketi AS Plusspunkt vastu ASi Postimees avalduse alusel.
  29. juuli seisuga võlgneb Plusspunkt Postimehele koos viivistega 1 355 179 krooni, leidis kohus.
  Postimees leiab, et Plusspunkt on püsivalt maksejõetu.
  Kohus otsustas arestida Plusspunkti vara ja keelas ettevõttel ajutise pankrotihalduri nõusolekuta vara võõrandada.
  Ekspress Grupi juhatuse esimees Gunnar Kobin ütles, et kahe firma vastastikused nõuded tekkisid juunis. BNS
  Eesti välisministeeriumi asekantsler Clyde Kull ja Ukraina tööstuspoliitika aseminister Vadim Lja?t?ov arutasid teisipäeval Kiievis vabakaubanduslepingu ühiskomitee töökorraldust ja selle aasta tööplaani.
  Kull ja Lja?t?ov leppisid kokku, et Eesti-Ukraina ühiskomitee täiskogu istung toimub hiljemalt novembris, teatas välisministeeriumi pressitalitus.
  Välisminister Toomas Hendrik Ilvese juunikuise Ukraina-visiidi ajal avaldas Ukraina pool valmisolekut asuda Eestiga koostööle kaubanduspiirangute kõrvaldamiseks. BNS
  Mitmed Eesti liisingufirmad on kinnisvara liisimise peaaegu lõpetanud, sest olukord rahaturul on raske ning kinnisvara liisingufirmade arvates ülehinnatud.
  Ühisliisingu marketingijuht Mart Relve ütles, et teatud liisingutegevus siiski jätkub, kuid Ühisliising teeb väga üksikuid tehingud.
  Relve ütles, et kinnisvara liisimisel on intress 20%. Ta lisas, et kinnisvara liisimine on spetsiifiline tegevus ning Ühisliising on sellega tegelenud suhteliselt vähe.
  Foreks Liisingu arendusdirektor Veiko Pedosk ütles, et firma on kinnisvara liisimise suhtes äraootaval seisukohal.
  Hansa Capitali turundusjuht Agnes Makk ütles, et lähtuvalt turu olukorrast Hansa Liising kõiki nõudmisi ei rahulda. BNS
  Eesti päevalehtede juulikuu reklaamikäive võrreldes juuniga langes, sest puhkuseperioodil nii aktiivselt reklaami ei osteta.
  Eesti Päevalehe ja Pühapäevalehe reklaamikäive oli juulis võrreldes juuniga 2,45 mln krooni vähem.
  Eesti Päevalehe turundusdirektori Evelin Int-Lamboti sõnul on selle langusega arvestatud. Siiski on tema sõnul sel aastal esimest korda langus nii märgatav.
  Ka Postimehe reklaamikäive langes juulis, täpseid andmeid ei nõustutud avaldama. Balti Meediateabe ASi andmetel oli Postimehe ja selle lisade reklaamikäive juunis 7,9 miljonit krooni.
  Sõnumilehe reklaamikäive juulis oli 1,4 mln krooni, vähenedes juuniga võrreldes 300 000 krooni võrra.
  Õhtulehe reklaamikäive oli juuniga võrreldes samuti 300 000 krooni võrra väiksem, ulatudes 0,9 miljoni kroonini.
  Äripäeva reklaami netokäive juulis oli 2,6 mln krooni, vähenedes juuniga võrreldes 1,3 mln krooni võrra.
  Juuni alguses alustatud ülisoodsa tellimiskampaaniaga võitis Eesti Päevaleht juurde 18 000 ning Postimees 14 500 tellijat. Soodsa tellimiskampaaniaga loodeti tõsta reklaamikäivet. BNS-ÄP
  Tallinna linnakohus langetab 10 päeva pärast otsuse vene kütusefirma Orenburgneft ja Hoisti Kraana omaniku Raigo Perdi tüliküsimuses.
  Kohus arutas eile vene kütusefirma Orenburgnefti hagi Hoisti Kraana ainuomaniku Raigo Perdi vastu ning peatas kuni selle kohtuotsuse jõustumiseni Perdi hagi arutamise Orenburgnefti vastu, ütles Orenburgnefti esindaja vandeadvokaat Aivar Pilv.
  Kohtutüli põhjustas Koplis Bekkeri sadamat haldava Balti Baasi 51 protsendi aktsiate müümine AS Eriõli tütarfirmale Diopsiid. BNS
  Eesti suurima juustutootja Võru Juustu seitsme kuu käive oli 125 miljonit krooni, mis on ligi 60 protsenti aasta käibeprognoosist.
  Ettevõtte seitsme kuu kasuminäitajaid ei soovinud ASi Võru Juust juhataja Heiki Pensa avaldada.
  Tänavune Võru Juustu kasumiprognoos on 17 miljonit ning käibeprognoos 210 miljonit krooni.
  Seitsme kuuga on Võru Juust tootnud 3622 tonni juustu, millest 590 tonni tootis ettevõte juulis.
  Aasta planeeritav tootmismaht on 5000 tonni juustu. BNS
  Täpsustatud andmetel laekus tänavu esimese seitsme kuuga riigieelarvesse 8,992 miljardit krooni ehk 58,8 protsenti aastaks planeeritud tuludest.
  Rahandusministeeriumi teatel laekus juulis eelarvesse makse ning tulusid 1,463 mld krooni ehk 9,6% kogu aasta eelarvest.
  Plaanitust 30,9 protsendi võrra rohkem laekus ettevõtte tulumaksu. Kokku laekus ettevõtte tulumaksu 1,518 mld krooni, sellest juulis 269,3 mln krooni. BNS
  Valitsus otsustas eile anda ASile Kunda Nordic Tsement loa põlevkivi geoloogiliste uuringute tegemiseks Põhja-Kiviõli ja Uljaste maardlates.
  Kunda Nordic Tsemendi taotlust toetasid majandus- ja keskkonnaministeerium, Ida-Viru maavalitsus ning Eesti maavarade komisjon.
  Keskkonnaministeerium märgib korralduse eelnõu seletuskirjas, et põlevkivi kaevandamise keskkonnaohtlikkuse ning maardlate kvaliteedi saab kindlaks teha vaid uuringutega. BNS
  Eliitkooliks peetava Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi remont läheb linnale plaanitust kaks korda kallimaks -- lisaks 19 mln kroonile tuleb kulutada veel teist sama palju.
  Tallinn andis tänavu oma eelarvest ajaloolise koolihoone remondiks 15 mln krooni, millele lisandus mulluse eelarve 4 mln krooni.
  Tallinna abilinnapea Ants Leemetsa sõnul nõuab koolihoone nõuetekohane renoveerimine lähikuudel veel 18,6 miljonit krooni.
  Piisava rahaga on võimalik tööd lõpetada nii, et lapsed saavad kooli minna novembris, teatas Raepress. BNS
  Valitsuse läbirääkimiste pidamine põllumajandustootjatele otsetoetuste andmise üle loob ohu, et toetusi hakkavad nõudma ka tööstusettevõtted.
  «Tekib risk /.../ ka teiste ettevõtete suhtes,» ütles eile PricewaterhouseCoopersi seminaril esinedes peaministri majandusnõunik Aare Järvan. «Põlevkiviga seotud ettevõtetelt on tulnud väga selgepiirilisi kirju, kus soovitakse otsetoetusi ja koguni kaitsetolle.»
  Põlevkivikeemiatehas Kiviter soovib saada riigilt 63,5 miljoni krooni ulatuses dotatsiooni.
  Kiviter põhjendab toetuse soovimist asjaoluga, et Eesti turul on importõlide maht ja hind aktsiisi- ja tollimaksu kaudu piiramata. BNS
  Esmaspäevase Äripäeva artiklis «Hinnalangus kindlustuses muutis turuosasid» on ühe suurema turuosa kaotajana ekslikult nimetatud Seesam Kindlustust. Tegelikult on viimase aastaga 3% kahjukindlustuse turuosast kaotanud Salva Kindlustus. ÄP
  7. augustil ilmunud Äripäeva artiklis «Petlik tõus ehituses» on väidetud, nagu oleks Ühispanga maja ehitus läinud algsest 40 mln krooni kallimaks. Maja ehitaja Merko Ehituse peadirektor Mart Toomik täpsustas, et Ühispanga maja ehituse hind on algusest peale alates lepingu sõlmimisest eelmise aasta juunis olnud 268 mln krooni. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Eva Truuverk: Eestist võiks saada rohepöörde Silicon Valley
Kui me tahame ühiskonda järgmisele tasemele tõsta, peame leidma uue mudeli, mis soodustaks arengut ning mille tulemusena looduskeskkond on hoitud ja taastatud, kirjutab arvamuskonkursi Edukas Eesti toetaja, Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk.
Kui me tahame ühiskonda järgmisele tasemele tõsta, peame leidma uue mudeli, mis soodustaks arengut ning mille tulemusena looduskeskkond on hoitud ja taastatud, kirjutab arvamuskonkursi Edukas Eesti toetaja, Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk.
NFT – kuum plokiahela trend – saab oma ETFi
USA varahaldur Defiance ETF käivitab Defiance Digital Revolution ETFi, mis hakkab järgima plokiahelaga seotud ettevõtete ja non-fungible token'i (NFT) indeksit.
USA varahaldur Defiance ETF käivitab Defiance Digital Revolution ETFi, mis hakkab järgima plokiahelaga seotud ettevõtete ja non-fungible token'i (NFT) indeksit.
Veho omandas Mercedes-Benzi sõidukite müüja Lätis
Läti konkurentsiamet andis automüüjale Veho õiguse omandada Mercedes-Benzi sõidukite müüja Lätis Domenikssi, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.
Läti konkurentsiamet andis automüüjale Veho õiguse omandada Mercedes-Benzi sõidukite müüja Lätis Domenikssi, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.
Euroopa kiireima kasvuga majandust kimbutavad vanad mured
Kuigi analüütikud ootasid kolmanda kvartali sisemajanduse koguprodukti (SKP) aastakasvuks kahekohalist numbrit, on Eesti 8,6protsendine majanduskasv seni avaldatud andmete põhjal Euroopa kiireim. Sarnaselt muu maailmaga veab Eesti majandust tugev nõudlus, kuid hoogsamat kasvu pärsivad tööjõunappus, inflatsioon ja viiruse uus tüvi.
Kuigi analüütikud ootasid kolmanda kvartali sisemajanduse koguprodukti (SKP) aastakasvuks kahekohalist numbrit, on Eesti 8,6protsendine majanduskasv seni avaldatud andmete põhjal Euroopa kiireim. Sarnaselt muu maailmaga veab Eesti majandust tugev nõudlus, kuid hoogsamat kasvu pärsivad tööjõunappus, inflatsioon ja viiruse uus tüvi.