23. august 1998 kell 22:00

Kreenholm ehitab 28 miljonit krooni maksva uue õmblusvabriku

Kreenholmi Valduse ASi peadirektor Meelis Virkebau ütles, et kui praegu töötleb Kreenholmi õmblustööstus ühes kuus kuni kaks miljonit jooksvat meetrit kangast, siis tulevikus on sama aja jooksul kavas töödelda üle kolme miljoni meetri kangast. «Tahame anda Narvas toodetud kangale rohkem lisaväärtust,» lausus Virkebau. Töö uues vabrikus peab algama 1999. aasta teises kvartalis. Uutel tootmispindadel saab tööd kuni 350 inimest.

Virkebau sõnul leitakse rahaline kate uue õmblusvabriku ehitamiseks Eesti kommertspankadest. «Projekti tasuvusaeg on konservatiivsete arvestuste kohaselt neli ja pool aastat, mis on küllalt hea,» sõnas Virkebau. «Vähemalt suusõnaliselt on pangad krediiti lubanud.»

Kreenholmi Valduse AS õmblusvabriku ehitamiseks avalikku pakkumist ei korralda. Ettevõte palkab ehitaja leidmiseks konsultandi ja ettepanek tehakse viiele-kuuele suuremale Eesti ehitusfirmale.

Uues õmblusvabrikus on 7000 ruutmeetrit tootmis- ja laopinda. Vabriku põhitoodangu moodustavad lastele mõeldud tekstiil- ja töörõivad. Virkebau sõnul on tootmine orienteeritud nii Euroopa Liidu kui ka USA turu kasvavate nõudmiste rahuldamiseks.

Kreenholmi Valduse nõukogu otsustas lõpetada mitu kuud tulemusteta kestnud läbirääkimised Hollandi voodipesufirma ostmiseks.

«Oleme nendega aprillist saadik tulutult läbirääkimisi pidanud, seetõttu otsustas nõukogu läbirääkimised lõpetada,» sõnas Virkebau. «Ettevõtte nõukogu arvates peaksime tegelema reaalsemate projektidega ja selle peale mitte enam aega raiskama.»

Küsimusele, mis oli peapõhjus, miks tehing hollandlastega katki jäi, vastas Virkebau, et hinnas ei jõutud kokkuleppele.

Kreenholmi Grupp teenis esimeses kvartalis 19,8 miljonit krooni ärikasumit. Ettevõtte kolme kuu käive oli 353 miljonit krooni. Kreenholm eksportis esimeses kvartalis 263,9 miljoni krooni eest toodangut. Esimese poolaasta majandustulemused avaldatakse sel nädalal.

Hetkel kuum