2. september 1998 kell 22:00

Tallinn likvideerib riiulifondid

Ervin ütles, et praegu linnale kuuluvast seitsmest fondist tahetakse vaid Mustamäe linnaosa korrakaitsefondi ümber kujundada sihtasutuseks, sest ta tegutseb edukalt.

Likvideerima peaks Ervini sõnul Pirita, Haabersti ja Nõmme linnaosa arengufondi, Mustamäe linnaosa valitsuse sotsiaalfondi ja Tallinna kasvatusperede fondi. Need enam ei tegutse ja raha seal Ervini sõnul praktiliselt ei hoita. «Ka likvideerimiskulusid praktiliselt ei ole,» lisas ta.

Linna rahandusameti pearevident Leo Puudist lausus, et Pirita linnaosa fondis oli arvel 50 senti, kuid kasvatusperede fondi jääk on 150 000 krooni. 10 000 krooni seisis neli aastat puutumata Mustamäe linnaosa sotsiaalfondis. See oli mööblimaja annetus, millega midagi ette ei võetud, selgitas Puudist.

Linn soovib likvideerida ka Ida-Tallinna arengufondi, kus linna revidendid on avastanud mitmeid rikkumisi. Ervini sõnul pole ülejäänud fondi liikmed sellega nõus ja tahavad fondi muuta sihtasutuseks.

Sihtasutustena tegutsevad linna osavõtul eluasemefond, Tallinna korrakaitsefond, Vanalinna Teatrimaja ja tehnikaülikooli innovatsioonikeskus.

Vello Ervini andmetel kantakse peagi registrisse sihtasutus Tallinna Ülikoolid ja Eesti Vabaõhumuuseumi Liberti suvemõisa arenduskeskus, millest tuleb uus koolituskeskus.

Hetkel kuum