20. september 1998 kell 22:00

Turuosalised on pessimistlikud

Hansapanga aktsia tuleviku selginemine viis aktsia hinna langusele, mis hoogustas hindade langust ka ülejäänud börsil. ÄP indeks kukkus börsisüsteemi keskpärase käibe (26,12 mln kr) juures päevaga 6,55%, 369,82 punktile.

Suuremad langejad olid likviidsemad põhinimekirja aktsiad, väljaspool põhinimekirja kukkus vaid kahe aktsia hind. 15protsendise languse läbis Norma aktsia, mis endiselt vaevleb Venemaa sündmuste kütkeis.

Turuliider Hansapanga aktsia kukkus päevaga 10,9% ja sulgus 69,5 kr tasemel. Analüütikute sõnul on Rootsi pankade võitlus Hansapanga pärast ilmselt lõppenud ja tulevikus võib oodatata pigem osa kokkuostetud aktsiate müükipaiskamist. Nüüd, kus Hansapanga aktsia tõusuliikumise mõju börsile on lõppenud, hakkab selguma, milline on turu tegelik seisund hetkel. Maaklerid on börsi edasise liikumise osas küllalt pessimistlikud ega usu, et sel nädalal turg tervikuna üles võiks liikuda.

Lisanimekirjas oli reedel siiski ka korralikke tõusjaid -- suusa- ja mööblitootja Viisnurga aktsia tegi päevaga 767 510kroonise käibe juures ligi 20protsendise tõusu ja sulgus 16 kr tasemel.

Hetkel kuum