1. oktoober 1998 kell 22:00

Swed ei võta Hansat üle

Intervjuu Swedbanki presidendi Reinhold Geijeriga

Seda ma ei saa öelda, see on ärisaladus. Me peame vestlema teiste võimalike investoritega, kes võivad olla need, kes ostavad ära meie üleliigsed aktsaid. Nii et ma ei või hinda öelda.

Me peame arutama juhatusega, milline on hea aktsionäride struktuur. Meie tahame säilitada aktsia likviidsust. Me tahame, et aktsia oleks huvitav, ligimeelitav. Ei saa öelda, mitu protsenti aktsiatest peaks olema vabalt kaubeldav, sest Swedbanki puhul on näiteks niimoodi, et vaid 10% aktsiaist on vabalt kaubeldav, kuid aktsionäre on palju. Niisiis on tähtsam aktsionäride arv kui protsent.

Meie huvi on õppida teineteiselt. Me soovime Hansapangale head turupositsiooni, nagu on Swedbankil Rootsis. Me tahame liitu Hansapangaga. Hansapanga puhul on hea tema turupositsioon, samuti väga head inimesed, kes seal töötavad. Meile meeldib väga, et töötajad on motiveeritud töötamaks hea panga ehitamise nimel. Inimesed on väga ambitsioonikad ja haritud.

Meie tahame olla ikka partnerid, mitte liita panka. Meie näeme eelisena asjaolu, et Hansapank on kohalik, rahvuslik ja Balti pank ning ka kohalike investorite käes.

Ma oleksin üllatunud, kui kõik Hansapangas oleks hästi, nii pole see ka meil.

See ei ole minu asi ja ma ei oska sellele vastata. Seda peab arutama Hansapanga nõukogu.

Ei, sellist plaani meil ei ole. Seda peab aja jooksul arutama nõukogu.

Hansapanga nime all. Hansapank on Balti pank. On muidugi alasid, kus me saame koos töötada.

Minu ettekujutus on, et Swedbanki klient tunneks end Hansapangas kui Swedbanki pangavõrgus. Et klient ei tunnetaks mingit piir Eesti ja Rootsi vahel. Ja ka vastupidi.

Mina ei saa sellele vastata. Minu meelest peab tegevus olema konstruktiivne, mitte hävitav. Tegelikult on see Hansapanga juhatuse asi.

Nad saavad ise hakkama.

Peab olema realistlik kogu maailma majanduse osas ning minu arvamus selle kohta on pessimistlik. Aasia kriis avaldas halba mõju tervele maailmale, Vene kriisil on rohkem psühholoogiline mõju. Börsi kohta ei oska keegi midagi öelda.

Hetkel kuum