8. oktoober 1998 kell 22:00

Ühispank kardab paanikat

Pank väljastab klientidele kuni 100 000 krooni sularaha päevas

Tundmatuks jääda soovinud ettevõtja kinnitas eile Äripäevale, et panga töötajad püüdsid temaga kokku leppida, et ta võtaks oma kontolt välja vähem raha. Ettevõtja soovis oma kontolt välja võtta 300 000 krooni, mispeale panga teller küsis temalt, miks ta raha välja võtab, ega tal seda ju vaja ei ole.

Ühispank teatas eile Tallinna börsile, et 100 000 kroonist suurema summa väljavõtmiseks tuleb see päev varem tellida. Ka eelpoolnimetatud ettevõtja sai eile pangast kätte üksnes 100 000 krooni.

Ühispank kinnitas börsile, et panga likviidsustase on kõrge, makseraskusi pangal pole ja kõik maksekorraldused on täidetud õigel ajal.

Pangakriis Eestis on süvenenud nii kaugele, et eraisikud ja ettevõtted peavad kindlamaks hoida oma raha kodus või kontoris seifis. Firma Datel müügikonsultant Aaro Schmalz ütles, et viimasel ajal on sagenenud seina sisse müüritavate seifide ostud. Tema sõnul hakati rohkem seife ostma alates veebruarikuust, kui päevakorral olid Tallinna Panga raskused ja liitumine.

«Võrreldes eelmise aastaga on seifide müük kindlasti viiendiku võrra kasvanud,» lausus Schmalz.

ASi Hansab projektijuht Andres Rauk kinnitas samuti, et viimasel ajal on sagenenud seifide ostmine eraisikute ja firmade poolt.

Hetkel kuum