18. oktoober 1998 kell 22:00

Baltika saadab töötajad nädalaks puhkusele

Baltika turundusdirektor Edward Köster ütles, et töötajate puhkusele saatmises pole midagi ebaharilikku ning sel aastal läheb kulude kokku hoidmiseks palgata puhkusele ka administratsioon. Õmblustööstused töötavad igal pool maailmas hooajaliselt ja novembri algul pole majanduslikult otstarbekas alakoormusega tootmist jätkata, ütles Köster.

Baltika personalijuht Madis Länts ütles, et puhkusenädala jooksul püütakse ümber orienteeruda teistele turgudele, sest valitseva Vene kriisi tõttu võib osa Vene turust kaduda. Uute võimalike turgudena pakkus Länts välja Skandinaavia ja teised Euroopa riiigid.

Septembris peatas Baltika ajutiselt Vene klientidele 1998. aasta sügis-talvise hooaja tellimuste täitmise ning halvimal juhul ei läheta Baltika aasta lõpuni enam ühtegi toodet Vene turule.

Köster ütles, et turu orienteerimise protsess on pikk ja pidev ning viimasel ajal on juba suurendatud lääne turule müüki. Köster lisas, et eeldatavasti läheb oktoobris siiski toodangut ka Venemaale, sest sealt on toodete eest raha hakanud ettevõttesse tulema.

Teise suure rõivatootja AS Klementi juhatuse esimehe Madis Võõrase sõnul ei kavatse Klementi turul ringi orienteeruda. Vene turu osatähtsus on minimaalne ja viimased tehingud lõppesid kahjumita, ütles Võõras. Venemaa kriis võib Võõrase hinnangul kaudselt mõjutada ka Läti ja Leedu turgu, mille tagajärjel sealne ostujõud langeb. ASi Klementi töötajad olid korralisel puhkusel üle-eelmisel nädalal.

Hetkel kuum