Modem

21. oktoober 1998, 00:00

Miks ainult 56 kb/s ja mitte rohkem? Aga sellepärast, et telefonijaamade vahel eraldatakse ühe kõne jaoks 64 kb/s. Seega peaks olema kindel, et enam kiiremaid telefoniliinimodemeid ei tule. Välja arvatud muidugi modemid, mis oskavad kasutada kahte telefoniliini.

See on see õige ja kõigile sobiv 56 kb/s standard. Unustage ära standardid K56flex ja x2. Vaadake, et modem, mille ostate, oleks nimelt V.90 jaoks sobiv (või vähemalt selleks uuendatav).

Kui 56 kb/s aeglane tundub või tahaks kiiremat ühenduse moodustamist, siis on lahenduseks ISDN, mille lihtsam variant annab kasutada kaks 64 kb/s kanalit (ja neid korraga kasutades võibki öelda, et ISDNi kiiruseks on 128 kb/s). Seejuures on see tõesti 64 kb/s, mitte «kui teil on head liinid ja asute telefonijaama läheduses» lisatingimusega nagu 56k protokollide (mis tegelikult on hetkel piiratud 53k peale) puhul.

Eesti Telefon pakub ka koju ISDNi, hind on seejuures igati taskukohane. Kuuldavasti on ainus probleem need seadmed, mida ISDNi otsa ühendada. Kui tavalisi modemeid müüb iga arvutipood ja nad oskavad ka nõu anda, siis ISDNiga maadlen ma juba mitmendat aega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing