27. oktoober 1998 kell 22:00

Mendelson meelitab ostjaid

Eesti ühe vanema kinnisvarafirma juht Toomas Mendelson ostjaid avalikustada ei soovinud. Ta kinnitas, et pole ise firmat müüki pannud.

«Üheks huviliseks on Eestis tegutsev kinnisvarafirma, teine muus vallas tegutsev ärimees,» lausus Mendelson. Pakkumused on tehtud nii aktsiate kontrollpaki kui firma vähemusosaluse ostu kohta, lisas ta.

«Rahalisi raskusi meil pole, kuid iga asi on mingi hinna eest müüdav,» ütles Mendelson.

Kinnisvarabüroo Ober Haus tegevdirektor Hindrek Leppsalu kahetses, et tema Mendelsoni kinnisvarafirma müügist midagi ei teadnud. «Huvitav, mis selle hind on, äkki ostaks ära,» arutles ta. Ober Hausi omanik Paul Oberschneider ütles, et nende firma Mendelsoni kinnisvarabürood siiski ei vaja. Ta nõustus, et kasulikum on Mendelsonist lihtsalt häid töötajaid üle meelitada. Ober Haus ostis oktoobris viis Mendelsoni maaklerit üles.

Kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektor Urmas Laur huvi Mendelson & Co vastu kommenteerida ei soovinud. Ta ei kinnitanud eile ega lükanud ka ümber ostupakkumuse esitamist Mendelsonile.

Mendelson & Co võib praegu olla majanduslikes raskustes, kinnitas üks kinnisvaraäriga kursis olev isik. Toomas Mendelsoni firma võttis Tallinnas Viru tänavale ehitatava büroohoone tarvis pangalaenu, kuid kuna projekt pole käivitunud, tuleb leida laenu tasumiseks uusi vahendeid, ja firmat koormavad ehituse aluse krundi hoonestusõiguse tasud, rääkis ärimees.

Mendelson & Co asutati 1992. aastal, ettevõtte aktsiakapital on 550 000 krooni. Kinnisvarafirma aktsiate kontrollpakk kuulub Toomas Mendelsonile.

Hetkel kuum