1. november 1998 kell 22:00

AS Fakto täidab kasumiprognoosi

Fakto juhatuse esimees Toivo Urva peab teenitud kasumit plaanipäraseks. Ettevõtte üheksa kuu käive oli 283 miljonit krooni, mis on 40 miljonit rohkem kui mullu samal perioodil.

Fakto kolme kvartali kasum jäi mullusele 9 kuu kasumile alla 240 000 krooniga. Üheksa kuuga müüsid Fakto kontserni kuuluvad ettevõtted 1105 sõidukit, millest 903 on Nissan sõidukid.

Urva sõnul arvulist plaani ei täideta, kuid kasum on jäänud sarnaseks prognoositule, sest ühe auto müügi pealt teenitakse soodsa tehasehinna tõttu rohkem.

Hoolimata uute sõidukite müüginumbrite vähenemisest läheb automüüjate äri hästi, sest suur osa kasumist tuleb autoteeninduse pealt. Urva sõnul on Faktol teenindus ja müük võrdväärsed tegevused. Kui müük ka väheneb, siis teenindus töötab stabiilselt, autosid tuleb parandada ikka, ütles ta.

Fakto ennustab aasta puhaskasumiks 6 miljonit krooni. Töötame prognoosi täitmise nimel, kinnitas ta.

«Me pole tänavu raisanud suuri summasid reklaami peale, sest tänases raskes situatsioonis see niikuinii palju kliente ei too,» sõnas Urva. Kokkuhoiuga oleme säästnud üle miljoni krooni, kinnitas Urva.

Fakto on Eesti suuremaid automüüjaid, firma tegeleb peamiselt Nissani sõidukite müügi ja hooldusega. Faktole kuulub enamusosalus ASis Nissan Balti ning 100 protsenti ASist Itaalia Auto ning OÜst Nempe.

Ettevõtte suuromanikud on ärimees Leho Siimsen, OÜ Fine Holding ning firma Miler Limited. OÜ Fine Holding kuulub äriregistri andmetel ASi Foreksi Väärtpaberid juhataja Elmo Puidetile.

Hetkel kuum