Indrek Kald • 18. november 1998 kell 22:00

Termofaks

Termofaks võtab saadetud dokumendi vastu õhukesel termopaberil. Termofaks on suhteliselt odav, eriti võrreldes tavapaberifaksiga. Parematele ja seega ka kallimatele termofaksidele on peale telefoni sisse ehitatud automaatvastaja. Faksi saatmisel ei ole tegelikult olulist vahet, kas saadetakse odavama termofaksiga või kallima tavapaberifaksiga. Termofaksi ülalpidamine on odav.

Termopaberifaksi miinuseks tuleks lugeda saabunud dokumentide vähest säilivusaega, sest umbes 2--3 aasta pärast on väljatrükk luitunud ja mitteloetav. Seega lisandub arhiveerimisel lehe omahinnale kopeerimise hind. Kuid koju või väikebüroosse, kus fakside saatmine-vastuvõtmine ei ole tihe, sobib termofaks igati.

Oluliseks tuleb pidada faksil veaparandusfunktsiooni. Sideliinid pole veel nii heas seisukorras, et kõik vigadeta kohale jõuaks. Veaparanduse puhul suureneb kindlus, et teie faks jõuab saajani tervenisti ning loetavalt. Tänases hinnavõrdluses toodud faksidest on veaparandusfunktsioon vähestel. Lisafunktsioonideks on paberilõikur, grupivalimine, ajaline saatmine ja automaatse edasisaatmise võimalus.

Hetkel kuum