Kristina Traks • 19. november 1998 kell 22:00

Viru Ranna pankrot selgub lähimail päevil

«Veel on vaja täpsustada, kas võlausaldaja on legaalne firma ja siis algatan pankrotimenetluse,» ütles Ida-Viru maakohtu esimees Viljo Junolainen. Ta lisas, et pankrotimenetlus algab lähema paari päeva jooksul.

Chips Food andis Viru Ranna vastu pankrotihagi kohtusse 10. novembril. Viru Rand on Soome firmale võlgu tooraine eest.

Viru Ranna infojuht Lilian Niitsoo ütles, et hetkel ootab ettevõte kohtust vastust pankrotimenetluse algamise kohta. Niitsoo lükkas ümber kuulduse, et Viru Rand ise enda vastu pankrotihagi kohtusse annab. Sama kinnitas ka ettevõtte juhatuse esimees Andres Eesmaa.

Eesmaa on varem öelnud, et Venemaale saaks toodangut müüa, kui Viru Rand suudaks konkureerida Läti odavate kalatoodetega. Lätlased müüvad Venemaale 160grammises pakendis sprotte krooni võrra odavamalt, kui on Viru Ranna sprottide omahind.

Lilian Niitsoo ütles eile, et Vene turg pole loodetud mahus avanenud. «Turg avanes 15--20 protsenti sellest mahust, mida me lootsime,» ütles ta.

Viru Rannal on hankijate ees võlgu 40 mln krooni väärtuses ja laen Hansapangale 65 mln krooni. Umbes 60 mln krooni eest on ettevõttel Venemaal raha ostjate käes kinni.

Kevadel omandas Viru Rand Läätsa kalatehase, mis praeguseks on pankrotistumas. Läätsa pankrot tekitab Viru Ranna bilanssi 45 miljoni krooni suuruse augu.

Viru Ranna 1700 töötajast on praegu osaliselt tasustataval puhkusel 1100. Täisvõimsusega töötab Voka kalatehas, Toila kulinaariatehas ja Purtse kalatehas.

Hetkel kuum