2. detsember 1998 kell 22:00

Siemensi traadita telefon -- nagu mobiil

Siemens tutvustas hiljutisel telemessil mobiiltoru Siemens Gigaset 2000 pocket DECT- ja GAP-standardil töötavatele traadita telefonide süsteemidele. Uus mobiiltoru on omasuguste seas väikseim.

Siemens Gigaset 2000 Pocket sarnaneb nii oma mõõtmetelt, kaalult kui menüü ülesehituselt mobiiltelefonile.

Uuel mobiiltorul on neljarealine graafiline tausta-

valgustusega ekraan. Sellel olev sümbol näitab aku laetuse taset (0, 33%, 66%, täis), ekraani all olevate nuppude abil saab liikuda menüüs. Nuppude tähendust näitavad ekraanil graafilised sümbolid.

Uue aparaadi telefonimärkmik sarnaneb ülesehituselt mobiiltelefoni omale ja on lihtsalt kasutatav. Märkmikku saab salvestada kuni sada nime ja telefoninumbrit. Kasutades mobiiltorusid Gigaset 2060 ISDN-tugijaamaga, on võimalik telefonimärkmiku sisu kopeerida ühelt torult teisele. Samuti on sellisel puhul võimalik kasutada ISDN-teenuseid, nagu näiteks helistaja numbri või nime näit.

Sarnaselt mobiilidele on sel telefonil kõne alustamiseks ja lõpetamiseks eraldi klahvid. Uudisena on aparaadil nn makro-käsud sagedamini kasutatavate funktsioonide salvestamiseks ja kasutamiseks.

Gigaset 2000 Pocketi standardvarustusse kuulub nikkel-kaadmium aku, mis annab teleofnitoru katkematuks kõneajaks kuni seitse tundi ja ooteajaks kuni 70 tundi.

Siemens Gigaset 2000 Pocket on kasutatav kuni kuues erinevas Gigaset 2000/1000 seeria tugijaamas. Kontoris võib eri tugijaamadele anda nimesid. Tugijaama nimi ilmub siis telefonitoru ekraanile nagu kärjeteade mobiiltelefonil.

Uus telefon jätab mällu viis viimati valitud numbrit. Piisab vajutamisest kõne alguse klahvile, kui ekraanile ilmuvad viimasena valitud numbrid. Neid numbreid saab otse salvestada ka telefonimärkmikku.

Siemensi telefoni valgustusega klaviatuuri saab lukustada. Samuti võimaldab Gigaset 2000 Pocket rakendada väljahelistamise piiranguid (näiteks koodid 829 ja 800 vastavalt tasulistele liinidele ja välismaale helistamise piiramiseks).

Telefoni hääle- ja helisemistugevust ning meloodiaid saab reguleerida. Aku tühjenemisest või leviala piiril olemisest annab märku hoiatussignaal, mida saab ka välja lülitada.

Gigaset 2000 Pocketil on ka nn beebitelefoni funktsioon. Ruumis teatud mürataseme saavutamise korral helistab seal asuv telefon automaatselt etteantud teisele tugijaama registreeritud torule. Näiteks askeldab ema köögis ja lapse ärkamise korral kõrvaltoas hakkab ema telefonitoru helisema.

Telefoni menüüd saab valida mitmes keeles, sh inglise, saksa ja skandinaavia keeltes, kuid ei ole eestikeelse menüüga telefoni.

Telefon peaks Eestis müügile jõudma jõulude ajal.

Hetkel kuum