Kaja Koovit • 12. jaanuar 1999 kell 22:00

Talinvest lükkab kohustuse edasi

ASi Talinvest juhatuse esimees Jaak Roosipuu ütles, et 1. veebruaril saabuva lunastamistähtajaga võlakirjade puhul on tegemist pikemaajalise projektiga, mida pikendatakse varasemate kokkulepete kohaselt kolme kuu kaupa. Talinvesti võlakirjade programm lõpeb 2000. aastal.

Talinvesti 70 miljoni kroonise võlakirjaemissiooni intress on 15 protsenti.

Jaak Roosipuu ei soovinud avaldada Talinvesti võlausaldajat, kes programmi finantseerib, sest ta polnud kindel, kas see meeldib kreeditorile.

Samas kinnitas Roosipuu, et 19. veebruaril saabuva lunastamistähtajaga 10 miljoni kroonise võlakirjaemissiooni ostab Talinvest välja. Selle emissiooni intress on 19 protsenti.

Roosipuu märkis, et kuigi ahvatlevaid investeerimisvõimalusi on praegu palju, ei võimalda likviidsusprobleemid neid Eesti turul ellu viia. «Laenuraha peale ei julge oma ettevõtmisi rajada,» lisas ta.

Roosipuu ütles, et Talinvest muudab oma tegevussuunda edaspidi investeerimistegevuselt nõustamise ja investeerimispanganduse suunas ning täiendavaid võlakirjaemissioone välja lasta ei kavatse. Talinvest osaleb ASi Eesti Telekom aktsiamüügi sündikaadis ja nõustas Skandinaviska Enskilda Bankenit Ühispanga aktsiate ostul.

Hetkel kuum