25 jaanuar 1999

Juuratudeng esitas Telekomi vastu 12 kaebust

15. veebruaril tuleb Tallinna linnakohtus arutusele Järveti hagi ASi Eesti Telefon ja Eesti valitsuse kontsessioonilepingu tühistamise nõudes.

Peale selle on Järvet esitanud hagi näiteks Eesti Telekomi restruktureerimislepingu tühisuse tunnustamiseks, Eesti Telekomi sundlõpetamiseks, Telekomi valduses oleva 359 miljoni kroonise võlakirja väljanõudmiseks ja selle arestimiseks ja Telekomi aktsiate avaliku müügi tühistamiseks.

Järvet ütles, et kavatseb kahe päeva jooksul esitada avalduse Rootsi ja Soome konkurentsiametile menetluse alustamiseks seoses Telia AB, Baltic Tele AB ja Sonera Ltd konkurentsi kahjustava tegevusega. Samuti lubas ta kaevata need firmad Euroopa komisjoni konkurentsi peadirektoraati (DG 04).

Järvet kavatseb samuti kahe päeva jooksul esitada avalduse Londoni börsile, et peatada Eesti Telekomi GDRide noteerimine Telekomi edasise arengu ebaselguse tõttu.

Eesti Telekomi erastamisel riiki esindav teede- ja sideminister Raivo Vare ütles eile, et Järveti esitatud hagide mõju Eesti Telekomi erastamisele on negatiivne.

Vare sõnul kahandavad hagid ja kaebused ettevõtte väärtust, kuigi neil pole alust.

Eesti Telekomi aktsiamüüki nõustava advokaadibüroo Raidla & Partnerid vandeadvokaat ja Eesti Telekomi nõukogu liige Sven Papp ütles, et esitatud hagid võivad pälvida lääne investorite tähelepanu, kuna mujal maailmas on hagi esitamine kohtule kulukas ja seda ilma tõsise põhjuseta ette ei võeta.

Ka Papp kinnitas, et hagidel tõsiseltvõetavat alust ei ole.

Järvet sai tuntuks kahe aasta eest seoses Eesti Panga vastu algatatud kohtuasjaga, milles ta nõudis keskpangalt luba laenu- ja hoiuühistu loomiseks. Selles kohtuasjas jäi õigus Eesti Pangale.

Esmaspäeval algas Telekomi esmase avaliku aktsiamüügi (IPO) märkimisperiood. Investorid saavad pakkumisi teha 25. jaanuarist kuni 9. veebruari keskpäevani.

Autor: BNS

Hetkel kuum