26. jaanuar 1999 kell 22:00

Kreenholm ja Narva Vesi otsivad hinnavaidluses kompromissi

Ettevõtete juhid on ühte meelt selles, et hinnad tuleb fikseerida pikema ajavahemiku peale, samuti loodavad pooled leida läbirääkimistel sobiva lahenduse.

Kreenholmi Valduse ASi peadirektor Meelis Virkebau ütles, et järgmiseks kolmeks aastaks fikseeritud tariifid aitaks paremini planeerida Kreenholmi tulevikku ja ka Narva puhastusseadmete rekonstrueerimise projekti.

«Kui me kokkuleppele ei jõua, peab Kreenholm investeerima oma puhastusseadmete kompleksi,» tõdes Virkebau. Tema sõnul maksaks ehitus ettevõttele miljon dollarit, kuid oleks väga hea tasuvusajaga.

«Me hea meelega ei läheks seda teed,» ütles Virkebau ning lisas, et on valmis kaaluma Narva Vee ettepanekuid.

Virkebau sõnul on viimase nelja aastaga heitvete puhastustariifid tõusnud seitse korda. «Mulluse ja tänavuse vaheks oli esialgu pakkutud 40 protsenti, mis tähendab Kreenholmile 7 miljonit krooni lisakulu,» märkis ta.

ASi Narva Vesi peadirektori Aksel Ersi sõnul on võimalik probleemile lahendus leida. Ers ütles, et arvestades Kreenholmi osatähtsust klientide hulgas volitas Narva Vee nõukogu juhatust alustama läbirääkimisi vee ja kanalisatsioonitariifide üle nelja-viie aasta peale.

«Valmistasime ette ettepanekud, et Kreenholm saaks neid arvestada oma plaanides,» ütles Ers. Narva Vesi esitas Kreenholmile oma kirjalikud ettepanekud eile. «Nii suured kliendid kui Kreenholm vajavad sellist pehmet lähenemist,» möönis Ers.

Autor: BNS

Hetkel kuum