Väinu Rozental • 7. veebruar 1999 kell 22:00

Segadus Türi näitusega

Täna lõpeb Türi linnavalitsuse korraldatud piiratud pakkumine põllumajandustehnika näituse Agri korralduse õiguse saamiseks kümneks aastaks. Osalemisettepanek tehti viiele firmale, võitjalt oodatakse investeeringut näituseplatsi umbes miljon krooni. Samal ajal müüb aga ka OÜ Expomarket pinda näitusele, mille nimi on Agrile.

«Linnavalitsus pole Expomarketiga sõlminud tänavu ühtki lepingut,» kinnitas Türi linnapea Tähve Milt. «Me eeldame, et tänavu toimub Türi majandusgümnaasiumi staadionil Agri-nimeline mess.»

Expomarketi juhataja ja ainuomanik Toomas Tilk ütles, et nemad korraldavad Agrile niikuinii. «Kas see toimub staadionil või staadioni kõrval, sellel pole vahet,» lisas ta. Tilk lisas, et on kaalunud Türi linnavalitsuse konkursi vaidlustamist. Expomarket on korraldanud Türil põllumajandusnäitust kolmel korral: varem Agri ja mullu Agrile nime all.

«Kuna messi nimetuse suhtes on juriidilisi probleeme, leidsime, et parim lahendus on korraldada konkurss säilitamaks tuntud mess nimega Agri,» ütles Milt. Tema sõnul võib konkursi võitja kaubamärgi Agri ära osta või sõlmida kasutuslepingu.

Agri kaubamärgi omaniku OÜ Serigraaf Reklaamibüroo väidetav omanik on Türi põllumajandusnäituste algataja soomlane Ilppo Aalto. ASi Tartu Näitused juhataja Alo Pettai kinnitusel on Aalto pakkunud neile kaubamärki Agri 350 000 krooni eest. Toomas Tilga sõnul on eksperdid hinnanud Agri turuväärtuseks 30 000 krooni.

Türi linnavalitsuse täna lõppevale konkursile esitavad ilmselt oma pakkumuse Expomarket, Serigraaf Reklaamibüroo ja OÜ Fragmentor. Fragmentori juhatuse esimehe Ülo Russaku sõnul on Agri hea kaubamärk. «Sellele märgile kahe tähe lisamine tähendab sisuliselt varastamist,» märkis Russak.

Alo Pettai ütles, et neile pole konkursitingimused vastuvõetavad ja nemad konkursil ei osale. Türile investeerimisest pole huvitatud ka Eesti Näituste AS, kinnitas Eesti Näituste arengudirektor Siimu Loogma.

Hetkel kuum