Peep Sooman • 9 veebruar 1999

Jegorovi maja oksjonile

Tallinnas Raekoja plats 8, Mündi1/3, Pikk 12, Kinga 6/8 asuva nn Jegorovi kinnistu vastu tunnevad huvi Ameerika päritolu kinnisvaraärimees Paul Oberschneider, üks Ernesto Preatoni Itaalia investor ja kinnisvaraarendusfirma N.L.K. Kinnisvara.

Ühispanga riskikapitaliosakonna projektijuht Aavo Graf ütles, et tõenäoliselt toimub kinnistu oksjon lähema kolme kuu jooksul.

«Ühispank on hoone omanikfirmale Crag Kinnisvara andnud üle 33 mln krooni laenu, kohtuotsusega antakse meile õigus hoone müüa,» selgitas Graf.

Graf tunnistas, et kinnistu alghind võib ulatuda kuni 40 miljoni kroonini, sest see sisaldab peale Ühispanga väljastatud laenu ka laenuintresse, mis ulatuvad 5 mln kroonini. «Ma usun, et selline hoone müümata ei jää,» lausus Graf.

Ühispanga projektijuhi hinnangul pole tõenäoline, et kinnistu omanikud Eino Tamm ja Kalle Tenno maja müügist midagi teenivad.

ASi Ober Haus omanik ja tegevjuht Paul Oberschneider sõnas, et avalik oksjon on kõigi pakkujate jaoks sobivaim lahendus. «See teeb pakkumise võistluslikumaks,» tunnistas Oberschneider.

Hetkel kuum