ÄP fototoimetus • 11. veebruar 1999 kell 22:00

Elanikud prügila vastu

«Me ei taha siia prügimäge, sest see reostab meie vee. Kindlasti levib siia ka hais ja hakkavad käima prügikollid,» ütles kavandatavast prügilast poole kilomeetri kaugusel elava Puusepa pere vanaema Virve. Lähedalasuva ridamaja elanik Linda Vissak jagas põhjaveekartust: «Lõhkamised fosforiidi kaevandamise ajal tegid meie maja sisse praod ja võib arvata, et ka paepinnases on suured mõrad.»

Sama meelt on 200 Jõelähtme valla inimest, kes peaministrile saadetud prügimäe rajamist taunivale kirjale alla kirjutasid. Maardu linnavolikogu korraldatud küsitlus näitas, et selle vastu on ka 97% Maardu elanikke.

Jõelähtme vallavanem Taimi Saarma ütles aga, et loodab uuest prügilast korralikku rajatist, mis on kõigist külgedest aiaga piiratud ega reosta ümbritsevat loodust. Ta ei näe ohtu põhjaveele, kuna prügila aluspinnast kindlustatakse.

Maardu linnavolikogu esimehe Hans Vinkmanni sõnul on lubamatu teha prügimäge kobestatud pinnasele, mis vajub. Teiseks on seal diktüoneema kiltkivi, mis sisaldab ohtlikke aineid uraanini välja. Õhuga kokkupuutel võib tekkida isepõlemine. Seal on ka Kostivere karstiala ja üldse hakkab uus prügimägi paiknema Rebala kaitseala keskel, Peterburi maantee vahetus läheduses,» loetles ta põhjusi, miks koht prügilaks ei sobi.

Tema sõnul leidunuks isegi valla piirides prügilale sobivam paik.

Autor: ÄP

Hetkel kuum