Kristi Malmberg • 29. märts 1999 kell 22:00

Sünnipäeval langesid lauad

Rahvas armastab president Lennart Merit, kes sai eile 70aastaseks. Sel puhul oli Kadrioru loss pea terve päeva õnnesoovijatele avatud ning päikesest säraval Raekoja platsil tervitas president samanimelise kohvi ja rosinakuklitega linnarahvast.

Kuigi president oli palunud endale lillede asemel istikuid tuua, et kaunistada Viimsis valmiva maja aeda, tõid inimesed talle põhiliselt ikkagi tulpe ja roose. Kes andma ei ulatunud, viskas presidenti lilledega.

Ühe huvitavama kingitusena sai Meri endale punase nokkmütsi, mille ta turvamehele kohe pähe tõmbas.

«Ega meie siia kohvi pärast ei tulnud, ikka presidendile õnne soovima,» ütlevad Tallinna tehnikaülikooli tudengid Mait ja Tiina rahvamurrus kõikudes. «Lennart on lahe mees! Tema on meie riigi heaks palju rohkem teinud, kui mingid Toompea mehed. Kasvõi juba sellega, et ta lihtsalt jääb välismaal meelde.»

Noori ja lapsi on presidendi sünnipäeval üldse palju. Seda nii Raekoja platsil kui ka Kadrioru lossis, kus on ühes ruumis raamatud presidendile õnnesoovi edastamiseks ja teises kingitused.

Inimesed seisavad järjekorras, et pääseda õnnesooviraamatuteni. Samamoodi seistakse samal ajal Eesti Posti kontorites, et saada endale eile müüki tulnud Lennart Meri pildiga postmarke, mida trükiti 700 000 tükki.

Kingituste hulgas torkavad silma hobuseraud, suur pudel kalvadosi ja värskelt küpsetatud leibadest püramiid, viljapead kaunistuseks.

Lillesaatjate hulgas torkavad silma Eesti kõrgema kommertskooli, Tolaram Investeeringute ja Eesti suurettevõtjate assotsiatsiooni hiiglaslikud kimbud. Eraldi kaardi on saatnud rahvastikuminister Katrin Saks.

Hilisõhtul saab president lõpuks ka pereringis sünnipäeva tähistada. Pere on nüüd suurem lambakoerakutsika Mattias Rusti võrra, kes kingiti Eesti meestelaulu seltsi poolt presidendi Viimsi maja valvuriks.

Hetkel kuum