8. aprill 1999 kell 22:00

Eelmise aasta 30 edukama firma hulgas on vaid 12 riigiettevõtet, enamik parimatest tööstusettevõtetest kuulub eraomandusse. Edetabeli tipus on Balti laevaremonditehas. Edukamate seas on Kalev, Norma, Läätsa kalatööstus, Makrill, Põlva Piim, Saaremaa liha ja piima tootmiskoondis, Tallinna lihatööstus ja Tallinna masinatehas.

Norra ärimees Harald L. Olsen on pettunud. Olsen ostis kaitseministeeriumi kantsleri Hannes Walteri loaga Vene sõjaväelastelt Paldiski ja Tallinna miinisadamat ummistanud laevavrakid, et need vanametallina edasi müüa. Selgus aga, et seadus ei võimalda ettevõtmisse juba 300 000 dollarit investeerinud Olsenil metalli ilma EMEXi vahenduseta Euroopasse müüa ja ärimees jääb loodetud kasumita.

Ettevõtteregistris on 22 240 hulgi- ja jaekaubandusettevõtet, mis on kolmandik kõigist registreeritud ettevõtetest. Paljude ettevõtete ainukesed töötajad on omanik ja tema perekond, mis ametlikus statistikas ei kajastu.

Majandusministeeriumi osakonnajuhataja Tiit Maidre sõnul on Eestis vaid 60 kauplust, mille käive ulatub üle miljoni krooni kuus. Kolmandik kauplustest on väikepoed, mille käive jääb alla 50 000 krooni kuus.

Eesti sideteenuste turul pakutakse viimasel ajal uut teenust, peileiri- ehk kaugotsinguteenust. Turul on kaks firmat: Eesti Kaugotsing ja Baltcom.

Hetkel kuum