8. aprill 1999 kell 22:00

Autorendifirmale Hertz esitati pankrotihoiatus

Balticarile Estonia pst 7 majas ruume rentiva OÜ Majaks direktor Vello Putk ütles eile, et autorendifirmal on aega pankrotihoiatusele reageerida 15. aprillini. Kui tähtajaks pooli rahuldavat kokkulepet ei saavutata, esitab Majaks kohtule taotluse Balticari pankrotimenetluse algatamiseks. Balticar võlgneb OÜ-le Majaks üle 200 000 krooni.

«Saime täna Balticarilt kirja, et ettevõte on maksejõuetu,» rääkis Balticarile ruume rentiva Tallinna lennujaama turundusjuht Triine Kruus, «andsime võla likvideerimiseks reedeni aega.» Kruuse ütles, et kui võlga täna ei kustutata, otsustab juhtkond teisipäeval tõenäoliselt rendilepingu lõpetada ning pöörduda inkassofirma poole. Tallinna lennujaamale on Balticar ruumide rendi eest võlgu ligi 50 000 krooni.

Avis Autorent & Liisingu juhi Urmas Isoki sõnul on Balticari puhul tegemist omanike kergekäelise suhtumisega autorendiärisse.

Hertz autorendifirma finantsraskused tekkisid möödunud aasta novembrikuus, kui ettevõtte juhtkond lahkus töölt. Omanikevahetuse venimise tõttu puudub ettevõttel rahalisi tehinguid sooritama volitatud isik. Kliendid maksavad firma esindaja Rait Remmeli sõnul teenuse eest maksekaartide või pangaülekannetega ning sularahas tehinguid ei toimu.

Remmeli kinnitusel jätkub autode rentimine endises korras, rentida on võimalik 15 autot ning juhtkonna vahetus klienditeenindust ei häiri. «Hertzi kaubamärk Eestis ei kao kusagile,» ütles Remmel. Omanike vahetus võtab tema hinnangul aega veel kuu.

Balticari üks omanikke Arunas Degutis Leedust ei soovinud Balticariga seonduvat kommenteerida.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum