Silva Männik • 28 aprill 1999

Bergmann venitab Polarise lepingute üleandmisega

Täna pärastlõunal koguneb rahandusministeeriumi litsentsikomisjon, kes peaks tühistama Polarise kindlustuslitsentsid.

Kui Polaris ja Sampo Kindlustus ei jõua omavahel kindlustusportfelli üleandmise lepinguni, hakkab seda laiali jaotama kindlustusinspektsioon.

«Ma ei kujuta tegelikult päris hästi ette, mis siis juhtuma hakkab,» ütles eile Sampo Kindlustuse juhatuse esimees Olavi Laido.

Tema kinnitusel pole Sampo Kindlustus jõudnud veel Polarise omanikega kindlustusportfelli ülevõtmise lepinguni. Samas ütles Laido, et Sampo Kindlustusel on endiselt huvi Polarise kindlustuslepingute vastu.

Sampo Kindlustuse üks tingimus Polarise omanikega lepingu sõlmimiseks on Eesti Panga ja ERA Panga moratooriumihalduri kinnitus, et hiljem seoses ERA Panga pankrotiprotsessiga probleeme ei teki.

ERA Panga pankrotihaldur Urmas Tross ütles eile, et temale ei ole veel sõlmitava lepingu tingimusi esitatud, mistõttu ta ei saa ka mingisugust otsust langetada. «Ei ole tegemist viivitamisega, aga mul lihtsalt ei ole täielikku informatsiooni otsuse langetamiseks,» kinnitas Tross.

Trossi sõnul peab üleandmisele nõusoleku andmiseks olema kindlustusportfellide ülevõtmise lepingul majanduslik põhjendus, samuti ei tohi see kahjustada ERA Panga võlausaldajate huve.

Kindlustusinspektsiooni direktori asetäitja Kaido Tropp ütles, et kui leping Sampo Kindlustuse ja Polarise vahel sõlmitakse, peab Polaris esitama ise taotluse oma kindlustuslitsentside tühistamiseks.

Tropp ei osanud veel eile kommenteerida, mis juhtub siis, kui pooled kokkuleppeni ei jõua.

Hetkel kuum