Silva Männik • 3. mai 1999 kell 22:00

Sampo võib Polarisest loobuda

ERA Panga ajutine pankrotihaldur Urmas Tross ütles eile, et Sampo Kindlustus pakkus kindlustusseltside Polaris Elu ja Polaris Vara varade eest kokku 20 miljonit krooni.

Summa sisaldab kummagi seltsi puhul kümne miljoni krooni eest mitmesuguseid varasid alates autodest kuni arvutite ja tarkvarani, mida Sampo lepingute kõrval juurde soovib osta.

Polarise lepingud võtab Sampo üle tõenäoliselt vaid sümboolse ühekroonise hinnaga, investeerides reservide kattevaraks vajalikud 60 miljonit krooni hiljem ise juurde.

Polarise enda reservide kattevara Sampo üle võtta ei soovi, sest nende juriidiline staatus on Trossi sõnul ebaselge. Nendest loobumine välistab Sampo jaoks hiljem ERA Panga pankrotimenetluse käigus tekkivad võimalikud vaidlused nende varade suhtes.

Polarise kindlustusportfelli ülevõtmine on mitu nädalat veninud, sest täitmata on Sampo poolt nõutav eeltingimus -- ERA Panga ajutise pankrotihalduri nõusolek.

Sampo Kindlustuse juhatuse esimees Olavi Laido märkis, et Sampo ei ole nõus lepingu sõlmimisega enam pikalt ootama, sest portfelli väärtus pidevalt langeb. Polarise kliendid on lakanud ootamast ning nende endi töö on sellises situatsioonis halvem, lisas Laido.

Müügi heakskiitmiseks nõuab ERA Panga ajutine pankrotihaldur Urmas Tross täiendavaid tõendeid, vältimaks müügist laekuva raha kantimist Andres Bergmanniga seotud firmadele. «Enne müügi heakskiitmist peavad kõik Polarise juhatuse liikmed mulle kinnitama, et vara ei anta tulevikus edasi kolmandatele isikutele,» ütles Tross. Halduri sõnul peavad juhatuse liikmed esitama ka ülevaate müügist laekuvast rahast ja selle kasutamisest. Kolmas nõue on kõigi liikmetega sõlmitavad käenduslepingud, millega tagatakse juhatuse kinnituste täitmine.

Urmas Trossi sõnul nõudis Andres Bergmann eile temalt omapoolseid täpsustusi ning kuigi ta püüab nendele võimalikult kiirest vastata, ei pruugi lepingu sõlmimine täna veel toimuda.

Zürich Kindlustuse Eesti ASi juhatuse esimees Olev Saadoja ütles, et kui kindlustusseltsi ähvardab litsentsist ilma jäämine, peaks riik sekkuma. Zürich Kindlustus ise Polarise lepingute vastu huvi ei tunne.

Hetkel kuum