Viktoria Korpan • 6. mai 1999 kell 22:00

Kreenholm pälvis eelmise aasta parima eksportööri tiitli

«Päris hea tunne on,» ütles ASi Kreenholmi Valduse peadirektor Meelis Virkebau auhinda vastu võttes. Ta rääkis, et eksportida ühe miljardi krooni eest oli Kreenholmi ammune unistus, mis sai teoks tänu õigetele investeeringutele turundusse ja tootearendusse.

«Ainuüksi auhinnast kindlasti ei piisa, et eksportida, aga see näitab tunnustust ettevõttele,» lausus Virkebau.

Pool Kreenholmi toodangust läks mullu Euroopa Liitu, veerand USAsse, 5 protsenti Norrasse ja ülejäänu Balti riikidesse. Alttöövõtt moodustab Kreenholmi toodangust 6 protsenti. «Meil on valmistoode, mis on vallutanud 60 protsenti USA turust,» märkis Virkebau.

Eduka eksportija tiitli väike- ja keskmiste ettevõtete seas pälvis mahlatootja AS Rõngu Tehas, kes suurendas 1998. aastal eksporti ligi viis korda 40,8 miljoni kroonini.

Kiire arenguga eksportija oli taksofonide tootja AS Tarkon, mille eksport oli mullu 61,2 miljonit krooni, kasvades aastaga üle kolme korra.

Parim uute töökohtade looja oli Viljandi üks suuremaid tööandjaid AS Toom Tekstiil.

1998. aasta parima kodumaise tooraine kasutaja auhind läks puidufirmale AS Repo Vabrikud, kes on olulisemaid tööandjaid Ida-Virumaal. Ettevõtte 1998. aasta ekspordimaht oli ligi 350 miljonit krooni.

Enne võitjate väljakuulutamist ütles majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso, et nii nagu ei leita iludusvõistlustel absoluutset ilu, on võimatu öelda, kes on parim eksportija. Parima väljaselgitamisel lähtuti ekspordi kasvust ja mahust, uute töökohtade loomisest ning ekspordi osatähtsusest käibes.

Hetkel kuum