Kristina Traks • 9. mai 1999 kell 22:00

Tallinna Kaubamaja plaanib müügimahu kasvu

«Olime eelmise aasta lõpus väga pessimistlikult, kui üldises tarbimise languses on meil läinud paremini, kui loota julgesime,» ütles ASi Tallinna Kaubamaja juhatuse esimees Peeter Tohver reedel kaubamaja aktsionäride koosolekul ettevõtte aktsionäridele.

«Aasta algus oli raske, aga nüüd hakkab tarbimine taas kasvama,» ütles Tohver.

Kaubamaja kontsern plaanib sel aastal kaupa müüa 1,2 miljardi krooni eest. «Kui majanduskliima on sama stabiilne kui praegu, siis on see saavutatav,» ütles Tohver.

1,2 miljardi kroonine käive tähendab, et kaubamajale kuulub 7 protsenti Eesti jaekaupade käibest. Eelmisel aastal oli kaubamaja osa Eesti jaekäibest 5,5 protsenti.

Esimese kvartali lõpetas kaubamaja 204 miljoni kroonise käibega ja 1,6 miljoni kroonise kahjumiga. Tohveri sõnul oli see kahjum planeeritud ja esimese poolaasta lõpetab kaubamaja kasumis.

Sel aastal maksab kaubamaja dividendidena välja 10,2 miljonit krooni ehk 1,5 krooni aktsia kohta. Eelmisel aastal maksis ettevõte dividende kroon aktsia kohta.

Tallinna Kaubamaja nõukogu esimehe Toomas Lumani sõnul jätkab ettevõte dividendipoliitikat ka edaspidi. «Kroonist rohkem peaks aktsionäridele ikka igal aastal maksma,» ütles Luman.

Optiva Panga aktsiaanalüütiku Aari Stalde sõnul on kaubamaja aktsia ideaalne pikaajaliseks investeeringuks. «Jaekaubandus on taastumas ja ettevõttel on seeläbi potentsiaali tõusuks, seega ei näe ma praegu põhjust aktsiate müügiks,» ütles Stalde. «Aasta pärast võiks aktsia hind olla umbes 45 krooni.»

Stalde sõnul on kaubamaja aktsia praegu allahinnatud ja tema tegelik väärtus võiks olla umbes 39 krooni. Kaubamaja aktsia sulgemishind oli reedel 30,6 krooni.

Hetkel kuum