18. mai 1999 kell 22:00

Tallinna Keskturu ostuks esitas pakkumuse viis pikaajalist rentnikku

Ühe pakkumuse tegi Keskturu eelläbirääkimistega erastamiskonkursile OÜdest Abring ja Lepla Kaubandus moodustatud AS Turukaubandus, kinnitas Lepla Kaubanduse juhataja Astrid Kosareva.

Teise pakkumuse tegi tõenäoliselt ülejäänud kolmest pikaajalisest rentnikust moodustatud firma, ütles Kosareva. Need Keskturu pikaajalised rentnikud on AS Dzebeti, OÜ Hansu-Poeg ja OÜ Vivalock.

Kosareva märkis, et peab õiglaseks turu müümist selle pikaajalistele rentnikele. Pakkumuse sisu ta ei kommenteerinud.

OÜ Abring juhataja Tiiu Serka, kes veel paar nädalat enne turu erastamise otsustamist taotles teiste hulgas oma firmale eritingimusi, kinnitas, et neil on turu erastamise vastu huvi. Ka Serka ei soostunud kommenteerima pakkumuse sisu.

«Ootame ära järgmise nädala,» märkis Serka, kelle sõnul võivad siis selguda eelläbirääkimiste tulemused.

Turu pikaajalise rentniku ASi Dzebet esindaja keeldus igasugust infot võimaliku pakkumuse kohta andmast.

Viis firmat, kes kaks nädalat enne Keskturu erastamise otsustamist taotlesid, et linn sõlmiks nende kui turgu miljoneid investeerinud rentnikega vähemalt kümneaastase rendilepingu, hõlmavad rendilepingutega ligi 90 protsenti turu pinnast.

Keskturu nõukogu liikme Valve Kirsipuu hinnangul on turu ostja mõni selle praegustest rentnikest, sest teistel pole mõtet pikaajaliste rendilepingutega koormatud müügipinna eest raha välja käia.

Linnavaraameti keskerakondlasest juhataja Rene Kuulmann ütles, et volikogu kinnitatud konkursi tingimuste kohaselt ei määra rendilepingud eelläbirääkimiste käiku ega anna eelistusi. Rendilepingud lähevad turu aktsiate müügi korral üle uuele omanikule, selgitas Kuulmann.

Tallinna Keskturu ostuks laekus eelmisel nädalal kukkunud tähtajaks kaks pakkumust, mõlemad tunnistas linnavaraameti komisjon nõuetekohaseks ja alustas läbirääkimisi.

Läbirääkimiste järel esitavad turu aktsiate tahtjad oma lõpliku pakkumuse, mille alusel teeb linnavaraameti komisjon valiku ja ettepaneku linnavalitsusele. Pakkumuste sisu ja nende tegijaid linnavaraamet ei avalda.

Keskturu aktsiate alghind on kirjalikul eelläbirääkimistega pakkumisel 15 miljonit krooni. Konkursil osalejad pidid peale hinna esitama ka äriplaani, investeeringukohustused koos ajakavaga ja nende täitmise garantiid.

Tallinna linnale kuuluva Keskturu aktsiakapitali suurus on 4,89 miljonit krooni, mis koosneb 1000kroonise nimiväärtusega aktsiatest.

Tallinna volikogu kinnitas ligi kaks aastat vaieldud turu aktsiate müügiviisi aprilli lõpus, eelistades avalikule kirjalikule enampakkumisele eelläbirääkimistega müüki.

Autor: BNS

Hetkel kuum