24 mai 1999

Kaheksa numbrit lubavad õuest trepikotta

tootja: Urmet Domus Spa, Itaalia

koodikohti: 8

materjal: anodeeritud alumiinium

hind: 2140 kr

paigalduse hind: 600 kr

Koodmoodul, millele saab programmeerida nelja- kuni kaheksakohalise ukseavamiskoodi, on eelkõige mõeldud trepikodade välisuste avamiseks. Maja suurus ei oma seejuures tähtsust, välja arvatud juhul, kui igale kasutajale tahetakse anda oma kood. Individuaalelamu tarvis pole koodmoodul otstarbekas. Ühele moodulile saab programmeerida kaheksa erinevat numbrikoodi.

Tavalise neljakohalise koodi asemel kaheksakohalist on mõttekas rakendada siis, kui on oht, et keegi, näiteks klahvide ebaühtlast kulumist arvesse võttes, koodi teada saab. See kehtib just büroodes ja ladudes kasutatavate lukkude kohta. Viimastes on otstarbekas kasutada ka personaalseid koodikombinatsioone, mis võimaldab näiteks ettevõtte juhatajal avada kõiki, alluvatel aga ainult oma ülesannete täitmiseks vajalikke uksi.

Koodmoodul on valmistatud anodeeritud alumiiniumist ja seega küllalt lõhkumiskindel.

Komplekti kuulub moodulile lisaks tavaliselt elektrikilpi paigaldatav toiteplokk, mis 220voldisest pingest teeb 12voldise. Elektriline ukselukk aga komplekti ei kuulu ja see tuleb ise osta. Süsteemiga saab ühildada enamiku tuuleriiviga lukke.

Koodmoodulit on lihtne paigaldada nii pinna peale kui süvistatult. Välisseinale kinnitatud seadmele võib lisada vihmakrae. Mooduli võib paigaldada ka ise, kuid sel juhul pole paigaldusel garantiid. Paigalduseks kulub maksimaalselt 4 tundi.

Anodeeritud alumiiniumist valmistatud lõhkumiskindlat koodmoodulit on lihtne kasutada.

Hetkel kuum