Toomas Truuverk • 25. mai 1999 kell 22:00

Tallinna börs püsib langussuunal

Kauplemine Tallinna börsil jätkus ka teisipäeval ilma erilise särata ja vaikses kauplemises liikusid enamiku aktsiate hinnad languse suunas. ÄP indeks lõpetas börsipäeva 354,51 punktil ehk 1,01% esmaspäevasest sulgemistasemest madalamal.

Börsisüsteemi päevakäive küündis registreeritud 147 tehingus 12,06 mln kroonini. Suurima kaplemisaktiivsusega paistis silma Norma aktsia (käive 2,92 mln kr), millele järgnesid kolm turuliidrit Telekomi, Hansapanga ja Ühispanga aktsia ning hetke investorite lemmik EVP.

Norma aktsia viimase perioodi tavapäratult suur populaarsus seni seletust saanud ei ole. Korraliku käibe ja mõningase hinnatõusu taga on märgata eeskätt suuremate investorite tegutsemist. Ka eile domineerisid börsil mõne tuhande aktsialised plokid.

Investorite tavalisest suuremat tähelepanu on viimasel ajal võitnud ka Saku õlletehase aktsia. Eile ulatus aktsia päevakäive 942 641 kroonini. Aktsia hind päevaga siiski ei muutunud.

Eile oodati turul reageeringut Telekomi esmaspäeva õhtul avaldatud I kvartali majandustulemuste kohta. Kuigi Telekomi aktsia kaotas hinnast päevaga 0,91%, selget reaktsiooni vaiksel turul siiski ei tekkinud. Läbiva trendina võis näha, et väikesed tehingud tehti müügipoolel ja suuremad ostupoolel ehk siis väikeinvestorid müüsid aktsiaid ja suuremad ostsid. Ka Londonis oli Telekomi aktsia ebastabiilne. Kell 18.00 Eesti aja järgi liikus hind Londonis 109--111 kr tasemel.

Olulist toetust ei saanud eile välisturgudelt ka teised Eesti aktsiad. Ühispanga ja Hansapanga aktsia kogu kauplemismaht välismaal ulatus eile vastavalt 27 770 ja 5000 aktsiani.

Suurima kukkumise põhinimekirjas eile teinud Tallinna Kaubamaja aktsia 7,24protsendine langus tulenes sellest, et eile kaubeldud aktsiad ei omanud enam õigust 1,5kroonisele dividendile. Aktsia hind kukkus tegelikult aga koguni 2,6 kr võrra ehk ka dividendi arvestades jäi kukkumiseks 3,2%.

Hetkel kuum