25. mai 1999 kell 22:00

Tulumaksureform koalitsioonileppe piiresse

Reformierakondlasest rahandusminister Siim Kallas ütles eile, et vaidlusi tekitab tulumaksureformi arutelul selle täpne kokkulangevus koalitsioonileppega.

Valitsus tahab aga Kallase sõnul pöördelise maksu-uuenduse esitada riigikogule sellisena, et sel oleks kogu koalitsiooni toetus.

Kallas märkis siiski, et vaidlused on pigem sõnastuslikku ja tehnilist laadi sätete üle. «Põhimõttelisi vastuolusid selles ei ole,» kinnitas ta.

Valitsus arutas ettevõtte tulumaksu kaotamist esmakordselt eelmisel nädalal kabinetiistungil ja loodab eelnõu kinnitada ning riigikogule saata 8. juunil.

Valitsuse pressiesindaja sõnul on selles teha veel hulk nii sisulist kui redaktsioonilist laadi täpsustusi. Ka rahandusministeeriumi pressiesindaja ei eitanud mõlemat sorti lahknevuste olemasolu, tahtmata siiski täpsustada, milliseid sisulisi erimeelsusi valitsus tuvastas.

Reformierakonna algatusel rahandusministeeriumi koostatud tulumaksuseaduse eelnõu näeb ette ettevõtte arengusse suunatud tulu tulumaksust vabastamist. Tulumaks säilib dividendidele ja varjatud soodustustele.

Maksuvabaks jääb eelnõu järgi ainult see osa äriühingute kasumist, mida kasutatakse edaspidi ettevõtluses.

Ettevõtte tulumaksu kaotamine ulatusliku maksureformi teel oli märtsis ametisse astunud valitsuskoalitsiooni üks peamiseid ja olulisemaid lubadusi.

Koalitsioonileppes lubas kolmikliit kaotada ettevõtte tulumaksu kogu ettevõttesse reinvesteeritud kasumilt 2000. aastal.

Autor: BNS

Hetkel kuum