Kaido Einama • 8. juuni 1999 kell 22:00

Arvutit telefoni sees lihtne kasutada

ekraan:7,5tolline puutetundlik VGA, 640x480 punkti, 256 värvi

klaviatuur:täistähestikuga, sahtlina telefoni sisse käiv

võrguühendus:ISDN, 33,6 kb/s modem

lisaseadmed:lisakõlar ja mikrofon, kaardilugeja valmidus

andmebaasi maht:1000 kontakti (nimi, e-post, tekst, WWW jne)

elektronpost:toetab SMTP, POP3, IMAP4 protokolle, lisandeid

internetilehitseja:toetab Javat, HTML 1.1, HTTPS SSL3e jne

orienteeruv müügiletuleku hind:7000--9000 kr

Arvuti ja telefoni hübriid Web Touch võib Eesti oludes hakkama saada skandaalse teoga -- internetitelefonina saab teda kasutada odavate kaugekõnede võtmiseks.

Sideseadmete tootja Alcatel müüb uut tüüpi seadet praegu kolmes riigis, septembris jõuab Web Touch müügile ka Eestisse. Esialgsed uurimused on näidanud, et inimesed, kes pole intensiivsed arvutikasutajad, eelistaksid arvuti või internetiteleviisori asemel internetitelefon-arvutit, sest telefoni kardetakse vähem. Internetis surfav seade on klaviatuuri ja suure ekraaniga varustatult pigem ikkagi arvuti kui telefon. Uurimus USAs näitas, et 93% vastanutest pidas teda tavaarvutist lihtsamaks.

Alcatel Baltics Eesti filiaali juhataja Eduard Lauri arvates ei lähe uus hübriidseade ühegi Eesti seadusega vastuollu: «Temaga võib rääkida teise arvutiga Interneti teel või operaatori vahendusel tavatelefoniga, internetikõnede operaator on vajalik selleks, et tagada viivitusteta kõneedastus.» Lauri sõnul pole tavalise internetiteenuse pakkuja enamasti võimeline piisava kvaliteediga kõnet garanteerima suvalisse punkti maailmas, selleks tegutsevad spetsiaalsed internetitelefoni operaatorid.

Web Touchiga saab surfata Internetis, linkidelt edasi liikumiseks kasutatakse puutetundlikku ekraani. Lisaks telefonikõnedele suudab Web Touch vastu võtta ja saata elektronposti ja lisada neile dokumente. Olemas on ka lihtne tekstiredigeerija.

Helistades ei pea otsima telefoninumbrit, ühendada saab ka isikuga seotud e-posti aadressi, veebilehe, GSMi, teksti vm järgi. Mällu mahub kuni 1000 kontakti, otsida võib märksõna järgi, nagu Interneti otsingumootoriga. Saabunud elektronpostist annab aparaat teada signaallambiga kohe, kui kiri on saabunud. Saata saab ka helisõnumeid, fakse, pilte.

Alcateli telefoni ja arvuti hübriid pakub ühes aparaadis hädavajaliku lihtsamaks arvutitööks Internetis, samas kestas on ka lisavõimalustega lauatelefon.

Hetkel kuum