17. juuni 1999 kell 22:00

Tallinna laenu otsus viibib

Peamiselt Koonderakonna liikmetest koosneva fraktsiooni Tallinn esimees Jüri Ott lausus, et lisaeelarve eelnõu menetlemiseks on vaja rohkem informatsiooni. On ebaselgeid asju, näiteks pole objektide kaupa teada, kuhu see laen täpselt läheb. Pole vaja sellise asjaga kiirustada, selleks on küsimus liiga tõsine, rääkis Ott.

Kas on mõtet laenu võtta olukorras, kus praeguse informatsiooni kohaselt on eelarves suur auk, küsis Ott. Ta avaldas lootust, et järgmise, 1. juulil toimuva volikogu istungi ajaks on olukord selginenud.

Enne volikogu istungit käis fraktsioonis Tallinn linna eelarvega seonduvat selgitamas abilinnapea Heigo Kaldra.

Abilinnapea Kaldra avaldas kolmapäeval intervjuus BNSile laenuvõtmise mõistlikkuse suhtes kahtlust.

«Peale ohtlike märkide linnaeelarve laekumises on oluliselt muutunud taustsüsteem, milles linn varem positiivset lisaeelarvet ja sellega kaasnevat 130 miljoni kroonist lühiajalist laenu kavandas,» ütles Koonderakonda kuuluv Kaldra BNSile.

Tallinnas opositsioonis oleva Reformierakonna fraktsiooni esimees Rein Voog leidis eile enne volikogu istungit, et ehkki mõned koalitsiooni poliitikud on eravestluses lisaeelarve kohta kahtlust avaldanud, ei julge nad tõenäoliselt sellele avalikult vastu hääletada. Arvatavasti otsustatakse asi täna ära, ütles ta.

Tallinna käesoleva aasta lisaeelarve eelnõu näeb ette 130 miljoni suuruse laenu võtmist, millest 80 miljonit läheks kvartalisiseste teede lappimiseks.

Opositsioonipoliitikud on lisaeelarve eelnõu seostanud lähenevate kohalike valimistega. Tallinna kava võtta laenu olukorras, kus nii pealinna kui ka riigi eelarves ette nähtud tulud ei laeku kavandatud mahus, on kritiseerinud ka valitsus ja Eesti Pank.

Käesoleval aastal on Tallinn 271 miljonit krooni juba laenanud ja kavandab järgmisel aastal 235 miljoni krooni laenamist.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum