20. juuli 1999 kell 22:00

Fanaali mehed müüvad osalust

Investori leidmiseks on Fanaalil sõlmitud leping Suprema investeerimispangaga.

Ilmselt läheb investori kätte 30--40 protsenti aktsiatest, kuid see osa pole veel lõplikku kinnitust leidnud. Praegu kuulub enamik aktsiaid kolmele eraisikule, 7% aktsiatest on väikeaktsionäride käes.

Investori huvi korral on AS Fanaal nõus müüma aktsiate kontrollpaki.

«Strateegilise välisinvestori leidmise eesmärgiks on firma turupositsiooni ja teeninduse parandamine, samuti aktiivne areng Lätis, kus meie turuosa on tublisti kasvamas,» lausus Fanaali juhatuse liige Tõnis Tähe.

Läbirääkimisi ei soovinud Tähe veel kommenteerida, sest need kestavad. Tähe sõnul oli firma Riia esinduse aastakäibeks arvestatud 6 miljonit krooni. Praeguste prognooside kohaselt tuleb see aga umbes 7 miljonit. Eesmärk on saavutada 12miljoniline aastakäive ja avada veel teine esindus Riias.

Väljaspool Riiat Tähe sõnul lähitulevikus esindust avad ei kavatseta. «Ettevõtte eesmärk on üleminekuperioodil tagada firma areng ja finantsiline stabiilsus ning seetõttu pole tegevuses olulisi suunamuutusi näha,» ütles Tähe.

Eile asus ASi Fanaal juhatuse esimehena tööle Peeter Raudsepp, kes töötas varem ASi Astri arendusdirektorina. Ettevõtte juhatusse kuulub veel Tiit Tomp.

ASi Suprema finantsist Priit Koit ütles, et investor kaasatakse ilmselt sügisel, sest praegu on puhkuste aeg. Investor loodetakse leida Euroopast. «Skandinaavia jaoks oleme me ju koduturg,» ütles Koit. Ta ei tahtnud esialgu avaldada võimaliku investori nime ja investeeringu rahalist suurust, sest läbirääkimised mitme võimaliku investoriga on alles pooleli.

ASile Fanaal kuulub Eestis kaubamärgi Ehitusmaailm all kokku 11 kauplust, mis tegutsevad Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Autor: Mihkel Kumari

Hetkel kuum