Viktoria Korpan • 20. juuli 1999 kell 22:00

SuperTEL peab töö lõpetama

Eesti Telefoni väitel kasutab SuperTEL ühendusliini ja numeratsiooni ebaseaduslikult. Juhul kui kaugekõneteenust osutavale firmale SuperTEL Eesti liini rentiv OÜ Artamax ei lõpeta SuperTELiga suhteid, tõkestab Eesti Telefon esmaspäeval Artamaxi kasutusel oleva sidevõrgu, ütles Eesti Telefoni pressiesindaja Anu Vahtra eile.

«See on montööride töö, liin lihtsalt katkestatakse,» ütles Vahtra. «Muidu lõpetame Artamaxiga lepingu.»

OÜ Artamaxi juhatuse esimees Andres Peets ütles, et Artamax saatis ajutisest SuperTELiga lepingu peatamisest teavitava kirja nii SuperTELile kui Eesti Telefonile. «Kui põhjus ehk suhted SuperTELiga on kõrvaldatud, siis ei saa Eesti Telefon liini katkestada,» sõnas Peets. Ühtlasi esitab firma lähipäevadel kohtusse kaebuse Eesti Telefoni suhtes.

SuperTEL Eesti OY juhataja Ants Aasmets ütles, et alates juuni algusest sai SuperTEL ligi 200 klienti, enamik neist on ettevõtted. «Tipptundidel kasutas meie teenust kuni 15 klienti korraga,» sõnas Aasmets.

Ühe SuperTELi kliendi, elektroonikaseadmeid tootva ASi Scanditron tootejuht Urmas Lukk rääkis, et kuna äriajamiseks peab palju helistama Euroopasse, USAsse ja Indoneesiasse, hakkas firma soodsate hindade tõttu SuperTELi teenust kasutama.

«Kahju küll, et see kinni pannakse,» sõnas Lukk. «Aga kui nad uuesti tööle hakkavad, kasutame nende teenuseid edaspidi.» Lukk lisas, et ettevõte jäi pakutava teenuse kvaliteediga rahule.

Eesti Telefoni hoiatus OÜga Artamax leping katkestada oli tingitud sideameti eelmise nädala ettekirjutusest, mis kohustas Eesti Telefoni tõkestama Artamaxi telefoniliini.

Sideamet kahtlustas Eesti Telefoni SuperTELi tegevusele kaasaaitamises.

Nii Eesti Telefon kui sideamet vaatlevad SuperTELi tegevust kui sidevõrgu loomist, mis on litsentseeritav tegevusala. SuperTEL jääb seisukohale, et nende teenus on andmesideteenus, mis ei nõua litsentsi.

Sideamet on SuperTELile määranud saja päevapalga ulatuses trahvi, mis on üle 4100 krooni, sest firma ei peatanud oma tegevust vaatamata teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni juuni lõpus allakirjastatud tegevuskeelule.

SuperTEL tuli Eesti turule tänavu juuni alguses. SuperTELi pakutavad rahvusvaheliste kõnede tariifid on võrreldes Eesti Telefoniga kuni viis korda madalamad.

Hetkel kuum