3. august 1999 kell 22:00

Koolitada saab ka ainult pabertahvlit kasutades

Kuigi koolituse olulisim tegur on koolitaja, saab mitmete vahenditega esitlust huvitavamaks muuta. Koolituseks muretsetud vahendeid saab kasutada ka koosolekute läbiviimisel ja firma tutvustamisel. Selline investeering tasub end mitmeti. Läbi saab ajada ka ainult pabertahvliga.

Pabertahvel ja vildi-kad. Pabertahvel on kõige lihtsamini teisaldatav ja käepärasem vahend nii koosolekutel kui ka koolitusel oma mõtete ja ideede kujutamiseks paberil. Igasuguse jutu juurde on hea selgituseks materjal paremini mõistetavaks teha joonise või märksõnade abil. Markereid ehk vildikaid võiks olla mitut värvi. See annab võimaluse välja tuua info hulgast kõige olulisemad punktid ja mõtted.

Kõige parema ülevaate pakutavatest pabertahvlitest, mille hind kõigub 1000 ja 4500 krooni vahel, saate, kui võtate veidi aega ja kõnnite läbi suuremad kontoritarvete poed, näiteks Büroomaailma kauplused.

Grafoprojektor. Sobiv abivahend on grafoprojektor. Kiledele prinditud või paljundatud jooniseid, statistilisi andmeid, graafikuid ja muid visuaalseid argumente näidatakse toetamaks kõneleja esitust. Hästi sobib grafoprojektor statistika esitamiseks.

Grafoprojektorit saab osta kõikidest Büroomaailma kauplustest, Koopiakeskusest Bürokraat, 3M Eesti filiaalist (maaletooja) ja Rex Kontoritehnikast.

Videoprojektor. Koolituse võib üles ehitada, kasutades arvutiprogramme. Videoprojektor sobib hästi jooniste ja märksõnade näitamiseks. Seadmete müük ja rent: A-Visioon, Esknet, müüb ka Pro-Media.

Esitluste loomise programm. Sisaldab endas võimalusi presentatsiooni ja koolituse huvitavamaks ja atraktiivsemaks muutmisel, samuti struktuure ning näpunäiteid ettevalmistuse kohta. Näiteks Power Pointi programmi kasutatakse edukalt videoprojektori vahendusel. Ühtlasi annab see koolituse või presentatsiooni läbiviijale võimaluse keskenduda rohkem asja sisule ja kuulajaskonnale kui jooniste tegemisele samaaegselt rääkides. Sobivad Microsoft Windows, Office Package.

Internetiühendus. Juba praegu toimub mitmeid koolitusi ja loenguid Interneti ja satelliitühenduse vahendusel. Üldine globaliseerumine ja organisatsioonide internatsionaliseerumine vajab pidevat infovahetust, eelis on ka kiirus.

Video ja TV. Väiksemas kontoris ei ole video ja TV olemasolu kindlasti hädavajalik. Tootekoolitusel on video ja TV kõige käepärasemad. Neid võib muretseda näiteks Pluss-miinus Elektroonikast, Big Elektroonikast ja teistest tehnikapoodidest.

Autor: Maarit Vabrit

Hetkel kuum