Indrek Kald • 12. august 1999 kell 22:00

Lauatelefoni mälu sarnane mobiiliga

Audioline uue kontori- ja kodutelefonide tippmudeli 100+G mällu mahub ainsana Eestis müüdavatest lauatelefonidest sada nime ja numbrit. Telefonimärkmiku menüü sarnaneb mobiilile.

16 kiirvalimismälu ja sada numbri/nime mälu teevad Saksamaa tootjafirma Audioline uuest mudelist tõsise töövahendi. Sajast numbrist peaks piisama nii kontoritöötajale kui ka kodutarbijale.

Kui seniajani on lauatelefoni paarkümmend mälupesa lisafunktsioonina sageli kasutuna seisnud, siis nüüd on nende kasutamine helistajale mugavaks tehtud. Lisaks numbri mällupanekule on võimalus sellele lisada ka nimi. Nii ei pea enam eraldi lehel hoidma mälunumbrite nimekirja. Numbri ja nime mälust leidmine on muudetud sama lihtsaks kui mobiiltelefonil. Piisab esimese tähe sisestamisest, kui menüü juhib kasutaja õigesse kohta. Scroll-funktsiooniga saab menüüs numbreid hõlpsasti edasi-tagasi kerida.

Varasematest mudelitest erinevana on suurendatud mõõtmetega vedelkristallekraan tõstetud nurga alla. Sel viisil on pikki numbreid lihtsam jälgida. Samuti saab Audioline 100+G LCD-ekraanilt näha informatsiooni kõne pikkuse, kuupäeva ja kellaaja kohta.

Kui mitme telefonimudelipuhul ei seisa toru hästi hargil oma liigse kerguse tõttu, siis Audioline on lahendanud selle probleemi lisaraskusega toruga. Tänu lisaraskusele on toru nüüd nii mugavam hoida kui ka «konkreetsem» hargile panna.

Ka klaviatuur on uuenduskuuri läbinud. Numbriklahvid on nõgusad ning tagavad hea kontakti sõrmega.

Tavapäraselt sobib telefon tööks nii toonvaliku kui ka pulssvaliku rezhiimis. Tööks telefonijaamadega ja eriteenuste tarbimiseks on Audioline mudelil R-klahv. Et kõnepartner ei kuuleks temale mittemõeldut, on aparaadil mikrofoni väljalülitusklahv. Selle töösolekust annab märku väike tuluke telefoni korpuses. Telefon Audioline 100+G võimaldab toru tõstmata numbrit valida ja ka rääkida.

Kuna Audioline 100+G on toodetud , siis on ka telefoni korpusel ainult saksakeelsed viited.

Hetkel kuum