Kaja Koovit • 29. august 1999 kell 22:00

Sügis taastab investeerimisplaanid

Päikeseline puhkuseperiood on minevikuks saamas ja aeg küps taas igapäevaste asjalikumate toimetuste juurde asuda. Rannaliival lesides tahaplaanile surutud investeerimismõtted hakkavad end üha tihedamini meelde tuletama.

Alates tänasest on börsirubriigis investeerimisest ja finantsturgudel toimuvast huvituvale lugejale oma uudistelehekülg, kuhu koondame võimalikult heade investeerimisotsuste tegemiseks vajaliku info. Peale Eesti börsi hoiame silma peal ka naaberriikides toimuval ja tutvustame uusi investeerimisvõimalusi ka seal.

Skeptikud väidavad, et krahhi aegsed kaotused on värskelt meeles, börsile ei kiputa ja üleüldse pole siinselt turult midagi head oodata. Me kõik oleme börsikrahhi valusa kogemuse võrra rikkamad, kuid investeerimisest loobumise asemel võiksime toonaseid vigu vältida ja eufooriliste kasumite teenimise lootuse kaine mõistusega asendada.

Dow Jones püstitab taas rekordeid ja eri riikide majandusanalüütikud prognoosivad tulevaks aastaks Eestile kuni 6% majanduskasvu. Investeerimise vastu hakatakse taas tõsisemat huvi tundma ja kriiside mõjul taandunud välisinvestoridki leiavad tagasitee siia. Maksma hakkab info valdamine ja tegutsemiskiirus. Et mitte hiljaks jääda, on kasulik end juba varakult toimuvaga kursis hoida.

Hetkel kuum