21. september 1999 kell 22:00

Jõud on pihus!

Inimesed võiks jagada kaheks: ühtedel on pihuarvuti Palm Pilot ja teistel pole seda mitte. Olemaks kaaskodanike vastu aus, tuleks see lause küll ümber teha ja panna ühe, vahest küll levinuima, kaubamärgi asemele lihtsalt pihuarvuti. Apple'i Newton oli vist esimene seade, mis proovis kanda nimetust 'personal digital assistant' ja millele said osaks arvustused stiilis «päris-assistendi vallandamiseni läheb veel palju aega». Täna ei pruugi assistendid ennast sugugi nii kindlalt tunda.

Edu taga on iga päevaga laienev rakenduste hulk -- raske oleks leida grupitöötarkvara või ajaplaneerijat, millele poleks keegi kirjutanud lisajupikest Palm Piloti või Windows CEga pihuarvuti jaoks. Viimati sattusin lugema, et Microsoft on testimas SQLi andmebaasiserverit WinCE jaoks. Tasku-SQL (täpsemalt küll MDE ehk Microsoft Data Engine) lubab migreeruda pihuarvutitele toimimiseks seni hoopis suuremaid süsteeme nõudnud tarkvaral.

Eelmisel nädalal teatas 3com oma Palm Computing disvisjoni plaanitavast IPOst (initial public offering) ehk soovist see iseseisvaks firmaks muuta ja börsile hõljuma saata. Samas tuli teade, et kunagised Palmi loojad on tulnud turule oma firmaga Handspring, mille loodud Visor on Pilotiga kokkusobiv, kuid tänu uudsetele Springboard-laienduskaartidele saab hõlpsasti lisada GPSi (satelliitnavigatsiooniseadme), telefoni, piipari, triipkoodilugeja jne.

Lõpuks ennustaks, et suurel osal ÄP lugejaskonnast on pihuarvuti alge kogu aeg ihu ligi, nimelt Nokia 6110 näol. Vaevalt küll sisseehitatud kalendermärkmikku igapäevaselt kasutatakse, sest telefoniklahvide pealt sellega suhtlemine on paras ekstreemspordiala. Kes ostab aga Nokiale DataSuite'i versiooni 3.0, avastab, et see lubab telefoni siduda Outlooki kalendripidamisega. Infrapunase silma kaudu läheb päevaplaan telefoni ja saabki umbsest kontorist välja. Mina kui versiooni 1.2 omanik pean aga versiooniuuenduse eest jälle pea täishinna maksma.

Autor: Peeter Marvet

Hetkel kuum