Viktoria Korpan • 5. oktoober 1999 kell 22:00

ET ja Microlink löövad hindu alla

AS Eesti Telefon hakkas eile pakkuma uut Atlas Status Light Interneti püsiühendust, mille kuutasu on 2990 krooni ja liitumistasu 3000 krooni. Ühtlasi alandas Eesti Telefon teiste püsiühenduspakettide hindu.

Kuut eri andmesidekiirust võimaldava Atlas Statuse püsiühenduste liitumistasud odavnesid 1000 krooni võrra ning kuutasud kuni 1400 krooni võrra.

«See on päris hea hind, millega konkureerida,» ütles Eesti Telefoni juhatuse liige Valdo Kalm. «Meie ambitsioon on järgmise aasta lõpuks saada 45 protsenti Interneti püsiühenduse turust.»

Eile teatas ka MicroLink Online, et toob turule Eesti Telefoni pakutava Altas Status Lightiga analoogse püsiühenduse paketi, mille kuumaks on 2800 krooni ja liitumistasu 5000 krooni. MicroLinki Interneti püsiühenduse soodushind kehtib praegu ainult Tallinnas.

«Plaan tuua turule odav püsiühendus oli meil varemgi, kuid ootasime, et näha, mis hinnaga hakkab Eesti Telefon teenust pakkuma,» ütles MicroLinki turundusjuht Allan Sombri. Tema sõnul võib hind veelgi langeda.

MicroLink Online'il on praegu 140 püsiühenduse klienti. Lähema poolteise kuu jooksul peaks Sombri sõnul see arv kasvama 200ni.

Peaministri nõuniku Linnar Viigi sõnul on Eestis andmesideteenuste standard välja kujunenud ning kvaliteedis olulisi erinevusi konkurentide vahel enam pole.

«Halvim, mis saab juhtuda, on see, et firmad hakkavad rabelema ja teineteise lühiajalistele strateegiatele reageerima oma ärimudelile mittekohaste muudatustega,» sõnas Viik.

Suurima püsiühenduste pakkuja ASi Uninet soodsaim väikefirmadele suunatud püsiühenduse liitumistasu ja kuumaks on 3999 krooni. Unineti juhatuse esimees Andres Bauman ei osanud eile veel öelda, kas hinnad võivad muutuda.

«Teenusepakkujal on praegu võimalik turu kasvades isegi 1000kroonise hinna juures korraliku kasumiga tööd teha,» märkis Linnar Viik.

Hetkel kuum