Andres Reimer • 27. oktoober 1999 kell 22:00

Lastekodud saavad miljonilise kingituse

Nõmme lastekodu kasvandik Stanislav Sirobokov (17) võib ühena vähestest lastekodulastest uhkustada uue muusikakeskusega, mille ostmiseks ta kogus raha riigi toetussummade kõrvalt viis aastat. Kuid Stanislavil pole ühtegi CDd, sest nende ostmine käib üle jõu. Muusikat kuulab ta kassettidelt. «Muusikakeskuse ja plaatide kinkimine lastekodule oleks kuum värk, sest siis saaksime diskosid korraldada,» ütleb Stanislav.

Enamik lastekodulapsi üksnes unistab heast muusikast. Nõmme lastekodu peretoas kahiseb vaid niru raadiovastuvõtja ning üks kasvandikest on magamistuppa kombineerinud muusikamasina tõenäoliselt ära visatud grammofonist.

Viiuldaja Camille, kes «Suure pühapäeva» heategevusprojekti juhib, peab läbirääkimisi ligi poolesaja ettevõttega, et koguda ürituse korraldamiseks pool miljonit krooni ja sama suure summa ulatuses annetusi. Ta kavatseb tuua Tallinna Kalevi staadionile 15 Eesti tippansamblit, et lõbustada ligi 1500 lastekodulast. «Tahan lastekodulapsed ja linnapered jõulude eel kokku viia. Kalevi staadioni väravad on tasuta avatud kõigile,» selgitab Camille. «Kuid lastekodude kasvandikest saavad kontserdi VIP-külalised, kes pääsevad lava taha artistidelt autogramme võtma.»

Üks Camille läbirääkimispartnereid, infotelefoni 1188 valdav AS Teabeliin kavatseb annetada heategevuskontserdiks kümneid tuhandeid kroone. Teenindusdirektor Tiiu Lemberi sõnul pole annetatava summa täpset suurust veel otsustatud. «Meil läheb praegu üpris hästi, mistõttu tahame, et meie ettevõtte nimi ka ühiskondlikul tasandil kõlama jääks,» selgitab Lember. «Tahame lastekodulastele jõuluaja meeldejäävamaks muuta.»

Nõmme lastekodu majandusdirektor Õie Abro nägu lööb rõõmust särama, kui kuuleb kavandatavast kingitusest. Ta ütleb, et kui muusikakeskus nende asutusele kingitakse, muudab see kasvandike argipäeva hubasemaks.

«Me ei tahaks küll laskmata karu nahka jagada, aga me juba arutasime omavahel, kuidas muusikakeskuse kasutamist kasvandike vahel kõige õiglasem korraldada oleks,» lisab Abro.

Hetkel kuum